poniedziałek, 1 września 2008

Oferta zajęć edukacyjnych

Przedstawiamy naszą najnowszą ofertę warsztatów edukacyjnych dla grup zorganizowanych. Do zapoznania się z nią zachęcamy nauczycieli szkół i przedszkoli. Oferta będzie ważna do grudnia.

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

LEKCJE BIBLIOTECZNE:

(NOWOŚĆ!) STOP MALARII. Zajęcia w ramach kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża „Stop malarii”, której celem jest edukacja w dziedzinie profilaktyki chorób tropikalnych. Ambasadorką kampanii jest znana podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska.
Zajęcia dla każdej grupy wiekowej.

SIEDEM CUDÓW ŚWIATA. Uczestnicy zajęć rozwiązując rozmaite zagadki poznają historię Siedmiu Cudów Świata Antycznego i Siedmiu Nowych Cudów Świata wybranych w powszechnym głosowaniu i ogłoszonych 7 lipca 2007 w Lizbonie.
Zajęcia dla uczniów klas III-V szkół podstawowych.

MÓJ PRZYJACIEL — KSIĄŻKA. W trakcie zajęć dzieci poznają budowę książki, a także w ramach praktycznych ćwiczeń uczą się korzystania z księgozbioru. Na zakończenie zajęć uczestnicy mogą sprawdzić i utrwalić wiedzę rozwiązując prosty kwiz.
Zajęcia dla każdej grupy wiekowej.

KRÓTKA HISTORIA PISMA. Zajęcia w ciekawy sposób prezentują historię komunikacji międzyludzkiej. W trakcie spotkania uczestnicy biorą udział w rozmaitych zabawach, przybliżających ewolucję tego procesu od prehistorii do czasów współczesnych.
Zajęcia dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych.

PODRÓŻE JUNIORA. Zajęcia prezentują w formie zabawy kulturę różnych państw świata. W programie zajęć przewidziano m. in. głośne czytanie legend, naukę podstawowych zwrotów w języku danego kraju, tradycyjne zabawy i piosenki.

 • (NOWOŚĆ!) Portugalia. W kraju Henryka Żeglarza

 • (NOWOŚĆ!) Meksyk. Fiesta Mexicana

 • Wielka Brytania. Five o'clock u Królowej

 • Irlandia. Zielona Wyspa

 • Brazylia. W kraju różowego delfina

 • Zajęcia prowadzone przez wolontariuszy zagranicznych (zazwyczaj Francja, Hiszpania).

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat.

ANGIELSKI NA WESOŁO. Nauka języka angielskiego poprzez wspólną zabawę, rozwiązywanie łamigłówek i śpiewanie piosenek. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe słownictwo z zakresu ujętego w temacie spotkań. Zajęcia mogą stanowić ciekawy sposób na utrwalenie poznanego już materiału.

 • My body

 • The animal planet

 • My family

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat.


WARSZTATY:

WARSZTATY TEATRALNE. Zorganizowane grupy szkolne zapraszamy na zajęcia, przybliżające uczestnikom szeroko rozumianą tematykę teatralną.

Część I. Podczas zajęć uczestnicy poszerzają znajomość pojęć z zakresu wiedzy o teatrze oraz samodzielnie konstruują makietę teatru.
Zajęcia dla klas II-V szkół podstawowych.

Część II. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu aktorskiego poprzez udział w ćwiczeniach ruchowych i głosowych oraz zabawach rozwijających wyobraźnię.
Zajęcia dla klas II-V szkół podstawowych.

Część III. Sztuka autoprezentacji i pozasłowne sposoby przekazywania informacji. W czasie praktycznych ćwiczeń uczestnicy zajęć dowiadują się, w jaki sposób można wykorzystać umiejętności aktorskie w codziennym życiu.
Zajęcia dla klas szóstych szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE. Uczestnicy zajęć poznają tajniki zawodu dziennikarza prasowego.

Część I. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne typy czasopism (podział ze względu na częstotliwość ukazywania się oraz ze względu na rodzaj informacji) i rodzaje informacji oraz zapoznają się z budową gazety.

Część II. Uczestnicy projektują makietę własnej gazetki. Ich zadaniem jest stworzenie pierwszej strony gazetki szkolnej lub klasowej: wymyślenie tytułu, zaprojektowanie znaku graficznego oraz przygotowanie tematów na okładkę.

Istnieje możliwość zrealizowania obu części zajęć w bloku półtoragodzinnym lub w czasie dwóch spotkań 45-minutowych.
Zajęcia dla klas IV-VI szkół podstawowych.

WARSZTATY PLASTYCZNE:

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA. Zapraszamy na warsztaty plastyczne związane z popularnymi świętami. W programie zajęć możliwość wykonania ozdób, upominków i kartek pocztowych z wykorzystaniem ciekawych materiałów i technik.

 • grudzień: Boże Narodzenie

Zajęcia dla każdej grupy wiekowej.

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE. Zorganizowane grupy zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze na wybrany temat. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie uzgodnionych wcześniej materiałów lub opłacenie kwoty 2 złotych od osoby.

Tematy zajęć: brazylijskie bransoletki indiańskie łapacze snów ramki do zdjęć z płyt CD gliniane koraliki papierowe kwiaty wykonanie albumu do zdjęć techniką scrapbookingu
(NOWE!)
: meksykańskie talizmany Ojo de Dios zwariowane zakładki stojaki do zdjęć biżuteria z modeliny
figurki z masy papierowej
Zajęcia dla każdej grupy wiekowej.
UWAGA! Ze względu na tymczasową reorganizację pomieszczeń biblioteki na warsztaty rękodzielnicze zapraszamy od połowy listopada.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE:

 • listopad: Wróżby andrzejkowe, Święto Pluszowego Misia


DLA DOROSŁYCH

CZYTAJ I BAW SIĘ… Z DZIECKIEM. Warsztaty przeznaczone dla rodziców, nauczycieli, studentów, opiekunów. Podczas spotkania uczestnicy dowiadują się, dlaczego głośne czytanie pomaga w rozwoju dziecka, co warto czytać oraz co zrobić, aby wspólna lektura nie była przykrym doświadczeniem. Uczestnicy poznają także proste techniki plastyczne, pomocne w organizowaniu zabaw związanych z czytanym tekstem i pomagających w jego rozumieniu.
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów dla grupy zorganizowanej w dowolnie wybranym terminie.

Prześlij komentarz