czwartek, 2 sierpnia 2012

 O Naszej Bibliotece można przeczytać w lipcowym numerze Pisma Mieszkańców Spółdzielni Jaroty:

"Radośnie, wakacyjnie... w wielkim skrócie
Trwają wakacje, czas poświęcony na słodkie lenistwo, na „odrobienie” zaległości np. w czytaniu. Może jest książka, którą ostatnio chcieliśmy przeczytać, może jest okazja, żeby poświęcić więcej czasu naszym dzieciom. Bo przecież wszyscy wiemy, że język i czytanie to podstawowe narzędzia myślenia, komunikacji społecznej. Niestety coraz więcej młodzieży nie dość, że słabo zna
język, to czyta mało albo wcale. Za mało rozmawiamy z naszymi dziećmi, za mało poświęcamy im czasu. Media elektronicznie stały się towarzyszem naszych dzieci, ale one nie uczą mowy, nie uczą refleksji, a często przynoszą wzorce złych zachowań.
Może niech ten wolny czas wyzwoli w nas, dorosłych, pasję czytania na głos dzieciom. Wystarczy tylko 20 minut codziennie, dla przyjemności, po to, by pokochały czytanie.
Za kilka lat ta inwestycja zwróci się nam w postaci mądrych dzieci z ukształtowanym nawykiem czytania i zdobywania wiedzy.
Czyli dziś czytamy im, a za kilka lat czytamy obok siebie, spędzając razem wakacje. Dlatego my, bibliotekarze, zapraszamy w miesiącach wakacyjnych codziennie. Biblioteka będzie czynna od 10.00 do 18. 00 Zapraszamy do filii nr 13 znajdującej się przy ulicy Sikiryckiego 9, jednej z bibliotek Miejskiej Biblioteki Publicznej.
A cieszymy się w tym roku podwójnie: z racji dotacji w kwocie 300 złotych na zakup nowych książek, jaką otrzymaliśmy od Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” i Rady Osiedla „Pieczewo” oraz
z tego ,że budynek, w którym mieści się biblioteka dzięki pomalowaniu elewacji nabrał wyglądu, w którym instytucja kultury czuje się dobrze. Jest pięknie, zielono, kulturalnie... ZAPRASZAMY!"

Ewa Andrzejczyk
www.biblioteka13.blogspot.com

Prześlij komentarz