niedziela, 28 kwietnia 2013

Olsztyn czyta

       O tym, że OLSZTYN CZYTA mogliście dowiedzieć się z wielu źródeł. Relacje z wtorkowego happeningu pojawiały się w różnych środkach masowego przekazu (w Radiu Olsztyn, na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej, ale również na blogach uczestników, np. Katiuszka1988, Przeczytaj mnie). A teraz przyszedł czas na TRZYNASTKOWĄ relację ;).
       23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji MBP w Olsztynie we współpracy z Książnicą Polską zorganizowała akcję OLSZTYN CZYTA. Jak już wcześniej pisaliśmy, jej celem była promocja czytelnictwa w naszym mieście. W ramach tej akcji zaplanowano również szereg wydarzeń kulturalnych i jednym z nich był właśnie wtorkowy happening. 
      Jak się okazało Olsztyna NAPRAWDĘ czyta! Kilkudziesięciu mieszkańców naszego pięknego miasta spotkało się na Placu Jana Pawła II i wspólnie odczytało fragmenty książek. I choć pogoda nie dopisała to uczestnicy wyglądali na zadowolonych. Na koniec na zaczytanych olsztynian czekała słodka niespodzianka - tort w kształcie książki :).

(Zdjęcia pochodzą ze strony: www.facebook.com/OlsztynCzyta)
Prześlij komentarz