środa, 1 maja 2013

Dni Literatury Dziecięcej

          Kwiecień już za nami, a wraz z nim Dni Literatury Dziecięcej. Coroczna organizacja tego literackiego święta wpisała się już  na stałe w tradycję Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. To okazja do spędzenia wolnego czasu z ulubioną książką, ale również możliwość wyśmienitej zabawy. 
         W tym roku bohaterem obchodów Dni Literatury Dziecięcej był Julian Tuwim. Z tej okazji wszystkie filie dziecięce MBP przygotowały szereg działań adresowanych właśnie do najmłodszych czytelników pod wspólnym hasłem "Czytamy Tuwima". Odbyło się wiele ciekawych warsztatów literackich, plastycznych i teatralnych. Ponadto zorganizowano konkursy plastyczne oraz recytatorskie. Jednak największym zaskoczeniem dla małych moli książkowych był finał akcji, który miał miejsce 27 kwietnia. Spotkanie rozpoczęła inscenizacja "Rzepki" J. Tuwima w wykonaniu naszych bibliotekarzy oraz gościnnym udziałem aktorki Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, Marzeny Bergmann.To właśnie wtedy dzieci miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności poetyckie oraz plastyczne.
         Ten zaczytany tydzień był szczególnym czasem także dla Trzynastki. W naszej filii odbyły się warsztaty literacko-artystyczne. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać sylwetkę Juliana Tuwima, czytając jego utwory. Wykonały również prace nawiązujące do twórczości poety. 
      Wspólne odkrywanie dorobku Tuwima to nie jedyna atrakcja minionego święta. Naszą bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście - pracownicy PKP. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj". Nadrzędnym celem było uświadomienie najmłodszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie odpowiednich zachowań. 
      Tydzień z literaturą dziecięcą dobiegł końca, jednak my mamy nadzieję, że wspólne obchody na długo zostaną w pamięci naszych małych czytelników.

      Oto fotorelacja z tego wyjątkowego tygodnia:

Nasi olsztyńscy bibliotekarze podczas inscenizacji "Rzepki" J. Tuwima (zdjęcia pochodzą ze strony www.facebook.com/mbp.olsztyn)

Warsztaty literacko-artystyczne w filii nr 13 (zdjęcia pochodzą ze strony www.przedszkoleabc.olsztyn.pl)


Spotkanie z pracownikami PKP


Prześlij komentarz