wtorek, 7 maja 2013

Tydzień Bibliotek

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych! - Tydzień Bibliotek

8 - 15 maja 2013

     W tym roku już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, który ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. My, oczywiście, z ogromnym zaangażowaniem włączamy się do tej akcji. Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek jest Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych. W ten sposób chcielibyśmy pokazać, że biblioteka jest miejscem inspiracji oraz realizacji wielu ciekawych inicjatyw, które zawsze na pierwszym miejscu stawiają promocję czytelnictwa.
    Tydzień Bibliotek nie bez powodu rozpoczyna się jutro, 8 maja. Tego właśnie dnia obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - dzień, który jest symbolem naszej pracy, umożliwiający nam ukazanie naszych dokonań, ale także podkreślenia roli bibliotek w budowaniu dziedzictwa kulturowego. 
    Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna planuje kilka, naprawdę ciekawych, wydarzeń. Nasza filia zaś postanowiła zaprezentować Wam najpiękniejsze biblioteki świata. Dlatego też przygotowaliśmy wystawę w bibliotece, którą będziecie mogli oglądać przez cały tydzień trwania akcji. Ponadto, codziennie będziemy prezentować na blogu i Facebooku jedną, wybraną, bibliotekę jako świątynię książek i literatury, jej historię i wyjątkową architekturę.


Prześlij komentarz