piątek, 24 maja 2013

Zajęcia z dziećmi

          Tydzień Bibliotek już dawno za nami, a my nie zdążyliśmy zdać Wam relacji z naszych poczynań. Jak już dobrze wiecie w naszej bibliotece zorganizowaliśmy wystawę pt.Najpiękniejsze biblioteki świata. Tym, którzy nie mogli w tym czasie dotrzeć do Trzynastki, codziennie prezentowaliśmy na blogu oraz naszym profilu na Facebooku jedną wybraną "świątynię książek". Mogliście się sami przekonać, że biblioteka nie musi być starym, zakurzonym i pogrążonym w ciemnościach pomieszczeniem, ale pięknym cudem architektury. 
          Niemniej jednak wystawa to nie jedyna forma naszej bibliotekarskiej aktywności. Podczas trwania Tygodnia Bibliotek codziennie gościliśmy różne olsztyńskie grupy przedszkolne. I tak odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Smerfy, Patryk, Delfin oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 15. Maluchy uczestniczyły w zajęciach literacko – artystycznych, podczas których poznały budowę książki. Spotkanie rozpoczynaliśmy od wspólnej lektury książki pt. Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę autorstwa Ewy Stadtmuller. Przedszkolaki zapoznały się także ze specyfiką pracy bibliotekarza, zasadami panującymi w bibliotece oraz rozkładem księgozbioru w naszej filii. W związku z trwającym Rokiem Juliana Tuwima, dzieci wysłuchały również wiersza Kotek, a na zakończenie wzięły udział w zajęciach plastycznych.
          Wczoraj zaś naszą filię odwiedziły dzieci z Przedszkola Junior Academy. Podczas spotkania postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do zoo. Na początku przeczytaliśmy wspólnie książeczki: Miffy w zoo, Kajtuś w zoo oraz Przyjaciele z Afryki: chatka pełna zwierząt, a wszystko po to, aby utrwalić wygląd i nazwy niektórych egzotycznych zwierząt. Oprócz głośnej lektury, wysłuchaliśmy również nagrania z odgłosami wybranych zwierząt, wzięliśmy udział w zabawie ruchowej Bal w zoo, dzięki której dzieci mogły choć na chwilę poczuć się ulubionym zwierzątkiem. Tradycyjnie na pożegnanie wykonaliśmy prace plastyczne. 
         Wszystkim maluszkom serdecznie dziękujemy za wyśmienitą zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia!
Prześlij komentarz