sobota, 8 lutego 2014

Ferie w bibliotece

         Dziś w Trzynastce odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu Trzynastkowej Bajkolandii. Każdego dnia naszą bibliotekę odwiedzały dzieci, chętnie biorąc udział w spotkaniach. Mali czytelnicy przez dwa tygodnie podróżowali po najskrytszych zakątkach baśniowej krainy, za każdym razem spotykając nowych bohaterów. To była naprawdę fantastyczna wyprawa, pełna niespodzianek, radości i zabawy. Nie sposób opisać to wszystko słowami, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami wspomnieniami :). 


         W ubiegłą sobotę poznaliśmy rybaka, który złowił złotą rybkę, spełniającą wszystkie marzenia! 

          Podczas kolejnej podróży spotkaliśmy chłopca z drewna, który zdradził nam pewien sekret. Pinokio, bo tak nazywał się nasz nowy kolega, powiedział nam, że nie warto kłamać. Oczywiście uwierzyliśmy mu na słowo, bo jak nie wierzyć chłopcu, któremu rośnie nos, gdy mówi nieprawdę!          Dowiedzieliśmy się również, że to bardzo nieładnie tak kogoś przezywać. Swoimi smutkami podzielił się z nami Kopciuszek. Dziewczynka początkowo była bardzo nieszczęśliwa, lecz po kilku wspólnych zabawach i pięknym balu na jej twarzy znów zagościł uśmiech!

          Dziś, podczas ostatniej wyprawy, uratowaliśmy Czerwonego Kapturka! Naprawdę, nie kłamiemy (po lekcji z Pinokiem wiemy, że nie warto kłamać)! Dziewczynka okazała się bardzo nieuważna i zaufała złemu wilkowi. Po tej lekcji przekonaliśmy się, że trzeba być odpowiedzialnym i ostrożnym w kontaktach z obcymi.


           I tak nasza podróż po Trzynastkowej Bajkolandii dobiegła końca. Jest nam trochę smutno, że ferie tak szybko się skończyły. Jednocześnie uśmiech nie schodzi z naszych twarzy, bo wiemy, że przyjaźnie zawiązane podczas bibliotecznych spotkań to tylko początek naszej wyprawy po świecie książek!

           KOLEJNE ZAJĘCIA 1 MARCA (SOBOTA) O GODZ. 11:30!
Prześlij komentarz