piątek, 14 lutego 2014

Porozmawiajmy o uczuciach...

         Co prawda Walentynki to święto zakochanych, jednak my postanowiliśmy obchodzić je z naszymi najmłodszymi czytelnikami. W końcu każda okazja jest dobra, aby wspólnie spędzić czas w bibliotece :).
         Dlaczego warto świętować ten dzień z dziećmi? Przede wszystkim dlatego, żeby uczyć je wyrażania uczuć. Naszym priorytetem było uświadomienie maluchom, że miłość, przyjaźń, smutek i gniew to uczucia, których doznawanie jest ważne dla każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem jest czytanie bajek, opowiadań, wierszyków. Odpowiednio dobrany tekst staje się idealnym początkiem ważnej rozmowy :). 
         W środę świętowaliśmy Walentynki ze starszakami z Przedszkola "Junior Academy". Podczas zajęć odwiedził nas wyjątkowy gość - Pani Kasia z Radia Plus Olsztyn, która porozmawiała z dziećmi o miłości.           Były też tańce! :)
         
         W czwartek zaś odwiedziły nas maluchy z "Junior Academy". 

I też tańczyliśmy.

 Próbowaliśmy wyczuć jak biją nasze serca.

O tak bardzo się lubimy :).

 

         Dziś, w Walentynki, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Patryk". 


Humor mieliśmy wyśmienity :).

Dlatego trochę potańczyliśmy.

A tak ładnie się do siebie uśmiechaliśmy :).

          Dziękujemy wszystkim dzieciom za fantastyczną zabawę i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania! A dziś prosimy o uważne słuchanie Radia Plus Olsztyn, bo o godz. 17:30 będzie wyjątkowa relacja prosto z Trzynastki!
         Podczas zajęć posłużyliśmy się trzema książkami, które może Was, rodziców, zainteresują.

 Kubuś Puchatek: wszystko o uczuciach (zamów)

 A. Frączek Całuski i buziaczki (zamów)

T. Ross Emocje (zamów)
Prześlij komentarz