środa, 23 kwietnia 2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie MISTRZEM PROMOCJI CZYTELNICTWA 2013!

   
 
         Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, Drodzy Czytelnicy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie wygrała w ogólnopolskim konkursie pierwszą nagrodę i tym samym zdobyła tytuł "Mistrza Promocji Czytelnictwa 2013". Jesteśmy szczęśliwi, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Niemniej jednak uważamy, że ta nagroda to również Wasza zasługa. Dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Czytelnikom za codzienne spotkania, wypożyczane książki, radość i chęć korzystania z naszej usług.
       Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym wyjątkowym dniu postanowiliśmy dokonać pewnego podsumowania ubiegłorocznych działań Trzynastki, aby w ten sposób uczcić przyznany Miejskiej Bibliotece Publicznej tytuł "Mistrza Promocji Czytelnictwa 2013". Zapraszamy do lektury.
 • KLUB TRZYNASTKOWYCH MOLI KSIĄŻKOWYCH
         Co dwa tygodnie, w sobotnie przedpołudnia spotykamy się w bibliotece z naszymi najmłodszymi czytelnikami, aby wspólnie czytać ulubione książki, bawić się, uczyć nowych technik plastycznych i ... po prostu pobyć razem!

 • FERIE W BIBLIOTECE
         Co roku przygotowujemy specjalną ofertę edukacyjną z okazji przerwy zimowej. W 2013 roku ferie w bibliotece odbyły się pod hasłem "Ferie z Franklinem". Podczas zajęć, wypełnionych głośną lekturą opowiadań o małym żółwiu i zabawą, dzieci uczyły się oraz spędzały czas wśród książek.

 • LEKCJE BIBLIOTECZNE
        Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci to dla Trzynastki priorytetowa sprawa. Dlatego bardzo cenimy kontakt z przedszkolakami i szkołami, odwiedzającymi naszą bibliotekę. Zawsze staramy się przygotować zajęcia w formie atrakcyjnej i zrozumiałej dla maluchów, aby biblioteka kojarzyła się im z zabawą, radością i czytaniem.

 • ANTOLOGIA WARMIŃSKA
          Miejska Biblioteka Publiczna realizuje plan popularyzacji wiedzy na temat Warmii poprzez lekcje biblioteczne oparte na treściach zawartych w "Antologii Warmińskiej".

 • DNI LITERATURY DZIECIĘCEJ
         W 2013 roku Dni Literatury Dziecięcej obchodzone były pod hasłem "Czytamy Tuwima". Z tej okazji nasza filia przygotowała szereg działań: zajęcia literacko - artystyczne, spotkanie z pracownikami PKP oraz loterię fantową. Największym zaskoczeniem dla małych moli książkowych był finał akcji, który odbył się w Abecadle. Spotkanie rozpoczęła inscenizacja "Rzepki" J. Tuwima w wykonaniu naszych bibliotekarzy (w tym Trzynastki) oraz gościnnym udziałem aktorki Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, Marzeny Bergman.

 • OLSZTYN CZYTA
         26 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji MBP w Olsztynie we współpracy z Książnicą Polską zorganizowała akcję OLSZTYN CZYTA. Mieszkańcy naszego pięknego miasta spotkali się na Placu Jana Pawła II i wspólnie odczytali fragmenty książek. Trzynastka też tam była!

 • ŚWIĘTO UL. WILCZYŃSKIEGO
        W czerwcu obchodzono Święto ul. Wilczyńskiego. Filia nr 13 również uczestniczyła w tym wydarzeniu, promując w ten sposób działalność biblioteki oraz zachęcając do korzystania z naszych usług.


 • PIKNIK Z KŁOBUKIEM
         Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla mieszkańców Olsztyna Rodzinny Piknik z Kłobukiem nad jeziorem Długim. Główną atrakcją imprezy była Gra Miejska. Filia nr 13 cieszy się, że mogła wziąć udział w tym wydarzeniu.

 • WAKACJE Z MIKOŁAJKIEM
        Nasza biblioteka przygotowała program wakacyjny skierowany do najmłodszych czytelników. Przez całe dwa miesiące podróżowaliśmy po miastach Polski oraz świata, jednocześnie poznając nowe przygody Mikołajka - bohatera książki dla dzieci R. Goscinnego.

 • II PIKNIK RODZINNY "NA DZIKIM ZACHODZIE"
         Piknik był formą pożegnania wakacji i zakończenia naszych letnich działań. W ubiegłym roku tematem przewodnim był Dziki Zachód.

 • TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK
        Nasza biblioteka stara się być na bieżąco, przygotowując wystawy okolicznościowe. Wystawa z okazji Tygodnia Zakazanych Książek była tą, z której byliśmy najbardziej zadowoleni, gdyż cieszyła się największym zainteresowaniem czytelników.

 • JESIEŃ Z KRYMINAŁEM
         Kolejna odsłona akcji OLSZTYN CZYTA. Z tej okazji MBP zorganizowała Grę Miejską. Podczas zabawy w różnych miejscach Olsztyna uczestnicy mogli spotkać miejscowych pisarzy, a także stworzyć własną powieść kryminalną. Trzynastka również uczestniczyła w grze, a nasz tekst można odnaleźć w antologii "Kryminalny Olsztyn".

 • SPOTKANIE AUTORSKIE
         Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Panią Bożeną Kraczkowską, autorką książki dla dzieci pt. "Purpurowe gniazdo".

 

     Nasza podróż dobiegła końca. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tylu wydarzeniach, jednocześnie popularyzując czytelnictwo wśród mieszkańców Olsztyna. Jeszcze raz dziękujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, że każdego dnia udowadniacie nam swoją obecnością, że nasza praca ma sens! :)
Prześlij komentarz