wtorek, 1 kwietnia 2014

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych / kwiecień


         W kwietniu będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki. Chyba nie ma piękniejszego miejsca, aby celebrować te dni niż biblioteka! Zapraszamy olsztyńskie przedszkola do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na kwiecień 2014 r. oraz zachęcamy do wzięcia udziału w proponowanych zajęciach :).

          1. Zajęcia biblioterapeutyczne - zajęcia przygotowane z myślą o przedszkolakach w oparciu o najpopularniejsze baśnie. Wspólne czytanie baśni z dziećmi, wykorzystując elementy bajkoterapii, pomoże maluchom w przezwyciężaniu lęków oraz w zrozumieniu otaczającego ich świata.

Do wyboru: Pinokio, Kopciuszek, Brzydkie kaczątko.

          2. Fajnie być eko! - nowy wiosenny cykl zajęć, poświęcony tematyce ekologicznej.  
TEMAT ZAJĘĆ
UWAGI
Abecadło śmieciadło
Pierwszy krok w ekologię, czyli nauka segregowania śmieci (inscenizacja wiersza, nauka segregacji śmieci w praktyce). Warsztaty plastyczne – wiosenne kukiełki.
Laboratorium Małych Bibliobadaczy
Zajęcia w całości poświęcone są wodzie. Dzieci uczą się, jak ważna jest dla każdego woda oraz dlaczego warto o nią dbać. W programie zajęć: „wodne eksperymenty”.
Zajęcia odbywają się tylko w poniedziałki, wtorki i czwartki!
W magicznym lesie
Spotkanie o ochronie zwierząt (jak należy zachowywać się w ich naturalnym środowisku). W programie zajęć: teatrzyk kukiełkowy pt. Leśne duszki oraz warsztaty plastyczne, na których dzieci będą miały okazję wykonać zwierzątka z papierowych kółek.

         3. Kwiatki z wiosennej rabatki – zajęcia tematycznie związane są z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi oraz nową porą roku. Podczas spotkania dzieci, wykonując rozmaite zadania, poznają zwyczaje świąteczne (święcenie pokarmu, Śmigus-dyngus, malowanie pisanek) oraz pory roku. W programie również zajęcia plastyczne: Moja własna pisanka.

       
         Prosimy o wcześniejszą, telefoniczną rezerwację terminu zajęć (tel 89 543 13 15).
Prześlij komentarz