piątek, 23 maja 2014

Spotkanie z Ewą Chotomską

      W środę ruszyła kolejna odsłona akcji OLSZTYN CZYTA, która polega na szukaniu miejsc przyjaznych książce pod hasłem TU SIĘ CZYTA. Pierwszym punktem na czytelniczej mapie Olsztyna okazał się Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy. Był oczywiście Czytuś, były dzieci, personel szpitalny... Był również gość specjalny! Czy poznajecie kto to? :) 
          
            Tak, tak! To Ewa Chotomska, a dla niektórych znana jako Ciotka Klotka. Ewa Chotomska przez wiele lat była scenarzystką programów dla najmłodszych, m.in. "Tik-Tak", "Fasolki", "Domowe przedszkole", "Młynek". Ponadto jest autorką książek dla dzieci ("Zając Poziomka", "Kuchenny Alfabet w zagadkach") oraz tekstów do wielu piosenek. Chyba nie ma osoby, która choć raz nie nuciła "Szczotka, pasta...", "Mydło lubi zabawę", "Myj zęby", "Fantazja". Prywatnie zaś Pani Ewa jest córką znanej i lubianej pisarki dla dzieci, Wandy Chotomskiej.
         Trzynastka miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Cieszymy się, że akcję TU SIĘ CZYTA rozpoczęliśmy od tego miejsca, bo uśmiech na twarzach maluchów był jak promyk słońca w pochmurny dzień :).

            Od środy Olsztyński Szpital Dziecięcy może pochwalić się certyfikatem akcji, a przyszpitalna szkoła wzbogaciła się o nowe książki, podarowane przez Książnicę Polską.
           Jak się przekonaliśmy każde miejsce może być dobrym miejscem do czytania książek! Kolejna akcja już 2 czerwca w Radiu Olsztyn.

           I jeszcze kilka zdjęć ze spotkania. 

O akcji TU SIĘ CZYTA opowiadał Pan Krzysztof Dąbkowski, dyrektor MBP.  
Relacje z tego wydarzenia możecie obejrzeć/przeczytać tu:

Taki Czytusiowy kącik :).

Niektórzy nawet tańczyli :).

A na koniec był czas na autografy.

To był wspaniale spędzony czas!
Prześlij komentarz