czwartek, 3 lipca 2014

Piknik z Kłobukiem

         W ubiegłą sobotę, 28 czerwca, odbyła się druga edycja Pikniku z Kłobukiem nad Jeziorem Długim. Inicjatorem tej familijnej imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, a nam jest niezmiernie miło, że choć w maleńki sposób mogliśmy pomóc i być tam razem z Wami!
         Podobnie, jak w poprzednim roku, nasi bibliotekarze przygotowali dla mieszkańców Olsztyna oraz turystów grę miejską, która polegała na przemierzeniu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora i zdobywaniu pieczątek. Na każdym stanowisku na uczestników czekały różne atrakcje: warsztat muzyczny pt. "Warmińskie opowieści wiatru i wody" w wykonaniu Ani Brody, czytanki-zgadywanki z "Miastem Bajek", prowadzone przez Hannę Banasiak, spotkanie z Bożeną Kraczkowską, autorką "Purpurowego gniazda", spektakle teatrzyku Kamishibai w oparciu o warmińskie legendy, tworzenie łączki warmińskiej z papieru. Z nami, czyli Trzynastką, mogliście się spotkać podczas bańkowych zabaw z wierszem Wandy Chotomskiej "Bańkowice Mydlane". Wyobraźcie sobie, że to jeszcze nie wszystko! Na szlaku, w różnych miejscach poukrywane były psotne Kłobuki - niektóre można było zabrać ze sobą, inne zaś opowiadały piękne warmińskie opowieści...
         To był wyjątkowy dla nas czas! Mamy cichą nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, jak my. :) Czekamy na kolejną okazję, aby spotkać się z Wami, naszymi Czytelnikami, w tak pięknej scenerii. A ta pojawi się już niebawem - 29 sierpnia (piątek) Trzynastka we współpracy z filią nr 5 i filią nr 6 przygotowuje III Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Parku Jordanowskim na Nagórkach. Już dziś serdecznie zapraszamy!
   O Pikniku z Kłobukiem przeczytacie:
  Ponadto zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.
Prześlij komentarz