piątek, 4 lipca 2014

Wakacje w bibliotece

         

         Jak co roku, Trzynastka przygotowała ofertę wakacyjną dla najmłodszych czytelników. W tym roku postanowiliśmy spędzić lato z Kubusiem Puchatkiem. Na naszych bibliotecznych zajęciach będziemy wybierać się do różnych, ciekawych miejsc, poznawać nowych przyjaciół, zdobywać sprawności, dobrze się bawić i oczywiście czytać książki! Ponadto, raz w tygodniu będziemy spotykać się na "Czytaniu pod chmurką", aby wspólnie odkrywać nieznane dotychczas baśnie, legendy i podania warmińskie. Jak sama nazwa wskazuje, zajęcia te odbywać się będą na świeżym powietrzu (w razie niepogody zapraszamy do biblioteki).

         Pierwszy tydzień wakacji właśnie dobiega końca, a my swoją przygodę z Puchatkiem rozpoczęliśmy na dobre ;). Na pierwszych zajęciach wybraliśmy się do Stumilowego Lasu, aby poznać Kubusia i jego przyjaciół. Podczas zajęć wypełnionych zabawą oraz głośną lekturą opowiadań o misiu, dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa na drodze. Na zajęciach plastycznych zaś wykonaliśmy puchatkowe maski. I tak upłynął nam pierwszy dzień wakacji :).
         W środę do Trzynastki na zmianę raz zaglądało słońce, a za chwilę o szyby stukał deszcz... Dlatego podczas naszego pierwszego wspólnego czytania baśni warmińskich musieliśmy zostać w bibliotece. Jednak nawet kapryśna pogoda nie popsuła nam humoru. Dzieci poznały jedną z legend autorstwa Ireny Kwinto pt. Skąd się wzięło Jezioro Wielochowskie na Warmii, która bardzo przypadła im do gustu.

         Natomiast w czwartek poznaliśmy smak prawdziwej zabawy! Kubuś zabrał nasze trzynastkowe dzieci na Dziki Zachód, gdzie nauczyliśmy się tańczyć taniec country, zdobyliśmy śniadanie dla wodza Indian, jeździliśmy konno, stoczyliśmy nawet bitwę na papierowe kule. Na koniec w pokojowych już nastrojach wyruszyliśmy do czytelni, gdzie wykonaliśmy indiańskie pióropusze :).          Kolejne zajęcia odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 11:30. Tym razem wybierzemy się do brazylijskiej dżungli.
           Harmonogram zajęć w lipcu znajdziecie tu.
Prześlij komentarz