piątek, 24 października 2014

TU SIĘ CZYTA! - z wizytą u przedszkolaków


         Dziś jest wyjątkowy dzień dla Trzynastki. Otóż piątek rozpoczęliśmy od wizyty u naszych oddanych Czytelników, czyli dzieci z Przedszkola "Patryk" w Olsztynie. Zawsze to maluchy odwiedzały naszą bibliotekę, tym razem my, bibliotekarze postanowiliśmy zrobić im niespodziankę. Jest nam niezmiernie miło, że przedszkolaki tak entuzjastycznie nas przyjęły i cieszyły się na spotkanie z nami. Ale może od początku...
         Celem naszej wizyty było podziękowanie dzieciom i całej załodze Przedszkola "Patryk" w Olsztynie za współpracę z naszą placówką, częste wizyty i chętne korzystanie z naszej oferty bibliotecznej. Przedszkole "Patryk" to przede wszystkim miejsce przyjazne książce. Zarówno maluchy, jak i panie przedszkolanki korzystają z naszego księgozbioru oraz uczestniczą w naszych bibliotecznych zajęciach. Ponadto organizują w przedszkolu czas spędzony na czytaniu. Nam nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się z tej przyjaźni z książką i pielęgnować ją poprzez kolejne spotkania. 
         W ramach podziękowań Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie wyróżniła Przedszkole "Patryk" certyfikatem "Tu się czyta" i zostawiła na pamiątkę małego Czytusia, który ma przypominać dzieciom, jak ważna jest przyjaźń z książką. Od dziś placówka ta zaznaczyła się na czytelniczej mapie Olsztyna jako miejsce szczególnie przyjazne czytaniu.

Przedszkole "Patryk" w Olsztynie, mieszczące się przy ul. Wiecherta to jedna z wielu placówek Niepublicznego Przedszkola "Patryk" w Olsztynie, która z nami współpracuje. Naszą bibliotekę odwiedzają również dzieci, uczęszczające do przedszkoli przy ul. Żurawskiego, Hallera i Wilczyńskiego.

Skrzaty już czekają...
... starszaki już gotowe...
... więc zaczynamy! :)
Opowiedziałyśmy dzieciom o naszej bibliotece.
Czas umiliła nam lektura książki o przygodach Świnki Peppy w bibliotece.
Dziś obchodzimy Dzień Marchewki - co widać po czapeczkach na głowach dzieci. :)
Przedszkolaki mają wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. Były nawet podpowiedzi, jakie tytuły powinny pojawić się w naszym księgozbiorze.
 I nadszedł ten miły moment na wyróżnienie Przedszkola "Patryk" certyfikatem "Tu się Czyta".

Zostawiliśmy Czytusia dzieciom, aby był dobrym duszkiem książkowym w przedszkolu.

Dzieciom z Przedszkola "Patryk" oraz całej załodze 
serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie 
i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Prześlij komentarz