czwartek, 13 listopada 2014

"Krzyk" Muncha w bibliotece? Dlaczego nie?!

         Dziś w Trzynastce pojawiła się wyjątkowa wystawa - wystawa prac uczniów Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie. Wszystkie zaprezentowane obrazy są interpretacją popularnego dzieła pt. "Krzyk" autorstwa Edvarda Muncha. 
         Wielu krytyków sztuki uznało ten ekspresjonistyczny obraz za największe dzieło artysty. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie. Ponadto dzieło Muncha budzi ogromne zainteresowanie i nie trzeba być koneserem sztuki, aby dostrzec jego piękno. Obraz przedstawia człowieka stojącego na moście. Jego samotność, bezradność i opuszczenie - to wszystko można odczytać z twarzy bohatera, którą wykrzywia znaczący grymas bólu. Co ciekawe, malarz był tak pochłonięty pracą nad swym dziełem, że namalował aż cztery obrazy, wykorzystując różne techniki i odcienie. 
         W Trzynastce możecie podziwiać prace uczniów, którzy przedstawili własne, niepowtarzalne interpretacje słynnego dzieła. Niektóre są przerażające, inne zabawne, a niektóre wręcz zachwycające. Zapraszamy do odwiedzania bibliotecznej czytelni, gdzie zgromadzone są prace olsztyńskich gimnazjalistów.
Prześlij komentarz