środa, 12 listopada 2014

Nauka przez zabawę, czyli biblioteczne zajęcia w Trzynastce

     
         Nie dla nas jesienna nuda - Trzynastka tętni listopadowym życiem! A to wszystko za sprawą naszych najmłodszych Czytelników, którzy codziennie odwiedzają bibliotekę. Podczas tych spotkań bawimy się, rozmawiamy, uczymy się różnych technik plastycznych i czytamy, baaaaaardzo dużo czytamy. :) 
         Dziś zapraszamy Was na fotorelację z ostatnich zajęć w Trzynastce. Zapraszamy!
LABORATORIUM MAŁYCH BIBLIOBADACZY
Przedszkole "Smerfy"

         Jedną z propozycji trzynastkowej oferty edukacyjnej są zajęcia o tematyce ekologicznej. Na spotkaniu maluchy mają okazję wybrać się do Laboratorium Małych Bibliobadaczy, gdzie każdy mały naukowiec może wykonać wodne eksperymenty. W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola "Smerfy", z którymi rozmawialiśmy o znaczeniu wody, o jej zanieczyszczaniu oraz o oszczędzaniu.


ABECADŁO ŚMIECIADŁO
Przedszkole "Smerfy"

         Wodne eksperymenty to jeden z kroków w ekologię. Kolejnym jest nauka segregacji śmieci. I właśnie w tym celu spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola "Smerfy". Poprzez zajęcia praktyczne maluchy uczyły się segregować odpady, a dodatkową atrakcją była inscenizacja wiersza "Sznurek Jurka" I. Sikiryckiego oraz teatrzyk kukiełkowy w naszym, bibliotecznym wykonaniu. 


JESIENNE ZABAWY / PORY ROKU
Miejskie Przedszkole nr 9

         Na czwartkowych zajęciach wybraliśmy się z maluchami z Miejskiego Przedszkola nr 9 w podróż po porach roku. Wspólnie spędzony czas wypełniła nam zabawa w poszukiwanie śladów jesieni, zgadywanki oraz lektura opowiadania o Panu Kuleczce. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały jesienne obrazki z suszonych liści.


KLUB TRZYNATSKOWYCH MOLI KSIĄŻKOWYCH
Poznajemy życie pszczół

         Jak już pewnie zauważyliście, w tygodniu zazwyczaj organizujemy zajęcia dla grup zorganizowanych. Jednak nie jest to jedyna okazja do spotkań z małymi Czytelnikami. W naszej bibliotece od dłuższego czasu prężnie działa Klub Trzyastkowych Moli Książkowych. To przedpołudniowe, sobotnie zajęcia dla dzieci, podczas których czytamy, bawimy się i robimy wiele ciekawych rzeczy. :) Po wakacjach rozpoczęliśmy nowy cykl pt. "Mądra Mysz zaprasza do biblioteki". W ubiegłą sobotę spotkaliśmy się, aby zgłębić wiedzę na temat pszczół. Te małe stworzonka zasługują na większą uwagę, dlatego postanowiliśmy poświęcić im jedno z naszych zajęć.

Zajęcia rozpoczęliśmy od urodzin trzynastkowego misia.
A jak wiadomo, wszystkie misie uwielbiają miodek. Na szczęście nasz miś jest bardzo grzeczny i podzielił się z nami. :)
Taki smaczny miodek. ;)
Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy pszczółki z rolek po papierze toaletowym.
Taka piękna pszczółka!
 Do zobaczenia w bibliotece! :)
Prześlij komentarz