poniedziałek, 15 grudnia 2014

Warmiński Jarmark Świąteczny 2014


         Jest kilka takich dni w roku, trochę mroźnych i grudniowych, które sprawiają, że mieszkańcy naszego miasta spotkają się na olsztyńskiej starówce, aby wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt. W te dni w Olsztynie odbywa się Warmińskim Jarmarkiem Świątecznym i właśnie to wydarzenia co roku przyciąga tłumy do centrum stolicy Warmii i Mazur. 
         Trzynastka nie darowałaby sobie, gdyby opuściła okazję do spotkania swoich czytelników. ;) Dlatego w sobotę wybraliśmy się, aby razem z Wami dzielić radość ze zbliżających się chwil.

         Przechadzając się kamiennymi ulicami  Starego Miasta , można było odwiedzić krainę Świętego Mikołaja wykonaną całą z lodu, liczne stragany z rękodziełem, ozdobami świątecznymi i różnymi smakołykami oraz posłuchać kolęd w wykonaniu mieszkańców naszego miasta.
         Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała ocieplarnię dla dzieci w Kawiarni "Awangarda Bis" na Targu Rybnym. Czekaliśmy tam na zmarznięte maluchy, aby wspólnie poczytać świąteczne opowieści, zrobić bożonarodzeniową kartkę i porozmawiać o zbliżających się wyjątkowych dniach.         Cieszymy się, że mogliśmy tam być razem z Wami. Dziękujemy każdemu, kto odwiedził nasze stanowisko i spędził ten magiczny czas z nami.
         A jak ktoś uważnie oglądał świąteczne wydanie TVP Olsztyn to wie, że mieliśmy przyjemność podpowiedzieć, którą książkę warto kupić na świąteczny prezent. Materiał możecie obejrzeć tu (mała podpowiedź: oglądamy od 5:45).Prześlij komentarz