piątek, 10 lipca 2015

Lipiec w bibliotece / II tydzień


Wakacje to dla Trzynastki niezwykle aktywny czas. Oprócz przedszkoli oraz półkolonii, do naszej biblioteki częściej przychodzą także mali czytelnicy. I tak nasz letni czas wypełnia się zabawą, plastyką i głośnym czytaniem.

Drugi tydzień lipca spędziliśmy z Krukiem Skarpetką, z którym odkrywaliśmy na czym polega prawdziwa przyjaźń. Do naszych rozważań dołączyły dzieci z Przedszkola "Smerfy", dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz maluchy, które w roku szkolnym uczęszczają na sobotnie zajęcia Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z mijającego tygodnia. 

W następnym tygodniu będziemy odkrywać świat zwierząt Oli- wybierzemy się na biegun i do dżungli. 
Na wtorkowe zajęcia prosimy o przyniesienie małych (0,5 l) butelek plastikowych.Wtorkowe warsztaty 

Ten tydzień był dla nas wyjątkowy - choć z niektórymi naszymi małymi czytelnikami znamy się i przyjaźni już od dawna, to jednak pojawiło się kilka nowych osób. Każda z nich to dla nas ogromny powód do radości, bo my bardzo lubimy, gdy ktoś odkrywa naszą bibliotekę po raz pierwszy.
Wtorkowe zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z psotnym Krukiem Skarpetką. Początkowo był nieznośny, ale szybko przypomnieliśmy mu jak wygląda prawdziwa przyjaźń. 


Na zajęciach plastycznych zaś wykonaliśmy krucze czapeczki, które bardzo spodobały się naszym małym czytelnikom. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomoc ze strony opiekunów jest dla nas nieoceniona. Chyba nie poradzilibyśmy sobie bez nich, dlatego dziękujemy, że zawsze tak chętnie biorą udział w naszych zajęciach.Czwartkowe warsztaty

Czwartek nie rozpieszczał nas pogodą, jednak nam nie straszne groźne chmury i psotny wiatr. Postanowiliśmy, że po wspólnych pogawędkach, czytaniu i zabawach, wybierzemy się na plac za biblioteką. I tak uczyniliśmy! Na trawie rozłożyliśmy duże kolorowanki, farby i zabraliśmy się do malowania. Zabawa była wyśmienita.


Przedszkole "Smerfy"

Wczoraj zanim przyszły nasze trzynastkowe maluchy, z samego rana naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola "Smerfy". Wspólnie spędzony czas umiliła nam lektura książki o Kruku Skarpetce, rozmowa o wartości przyjaźni oraz wspólna zabawa podczas prac plastycznych.Szkoła Podstawowa nr 33 

Dziś zakończyliśmy tydzień wizytą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33. Uczniowie ponownie przyszli do Trzynastki, aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Naszą czytelnię opanowało rajstopowe szaleństwo! W radosnej atmosferze wykonaliśmy gąsienicę ze starych rajstop, podkolanówek i innych "domowych" skarbów.

Do zobaczenia w bibliotece!


Podczas zajęć korzystaliśmy z następujących książek:

(źródło)
(źródło)

Prześlij komentarz