wtorek, 21 lipca 2015

Teatr przy Stoliku w Trzynastce


Wczoraj wyjątkowo po zamknięciu biblioteki nasza czytelnia zapełniona była po brzegi. Wieczorny mrok rozświetliło delikatne światło, w które z pasją wpatrywali się zgromadzeni. To właśnie tam, przy stoliku spotkało się dwóch aktorów olsztyńskiego teatru, Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk, aby przeczytać Zwiędłe piwonie Jerzego Szczudlika.

Każdy, kto choć trochę darzy teatr ciepłym uczuciem, nie mógł być obojętny na fenomenalną interpretację komediodramatu Jerzego Szczudlika. Tekst przepełniony jest humorem, zakrapiany ironią i ponadczasową treścią. Jest to opowieść o niegasnącej potrzebie miłości, poszukiwaniu piękna, ale także o trudnych relacjach rodzinnych. Autor poruszył również niezwykle ważny temat, jakim jest uzależnienie, które wyznacza granice, izoluje, spycha na margines społeczny, tworząc międzyludzką hierarchię.

Zgromadzeni mieli przyjemność nie tylko wysłuchania utworu Szczudlika w interpretacji aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ale także wysłuchania piosenek w ich wykonaniu, porozmawiania z aktorami, a nawet utrwalenia tej magicznej chwili na zdjęciu.

Po części teatralnej, odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Szczudlikiem, które poprowadziła Pani Elżbieta Lenkiewicz. 

To było wyjątkowe spotkanie ze sztuką czystą, bezpośrednią i niezwykle emocjonalną.

Zapraszamy na fotorelację z wczorajszego Teatru przy Stoliku w Trzynastce.


Prześlij komentarz