czwartek, 30 lipca 2015

Uwaga! Nadchodzi Mała Mi, czyli wakacyjny savoir-vivre dla dzieci


Ostatni tydzień lipca (jak to jest możliwe, że minął już miesiąc odkąd wyruszyliśmy w naszą wakacyjną podróż?!) spędziliśmy z rodziną Muminków. Rozprawialiśmy o bon tonie, bo to bardzo ważna rzecz, aby wiedzieć co wypada, a co nie jest mile widziane... No właśnie... Dlatego na naszych spotkaniach szczegółowo omawialiśmy, czy to tak ładnie dopominać się o uwagę, gdy dorośli pogrążeni są w rozmowie; czy jak będziemy mówić i jeść jednocześnie (szkoda nam czasu na czekanie) to komuś może to przeszkadzać; aaaa i jeszcze zastanawialiśmy się, czy jak nam się już znudzi ta cała wizyta i gościnność to możemy wyjść bez pożegnania. W tych naszych rozważaniach dzielnie towarzyszyła nam cała rodzina Muminków, tylko czasami dokuczała i przeszkadzała nam ta niepoprawna Mała Mi...

Zapraszamy do relacji z zajęć dla dzieci, które odbyły się w tym tygodniu w Trzynastce. Przedszkole "Patryk"

Na dobry początek tygodnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Patryk", które chciały z nami porozmawiać o przyjaźni. Wspólnie spędzony czas spędziliśmy na zabawach, czytaniu i zajęciach plastycznych. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się również, co należy zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem.


Muminkowo. Niesforni goście
 
Dobrze się złożyło, że w poniedziałkowy poranek przypomnieliśmy sobie o złotych zasadach prawdziwego przyjaciela, bo Mała Mi ze swoją liczną rodzinką przyprawiła nas o zawrót głowy. Jednak nasze trzynastkowe dzieci bardzo dobrze znają zasady panujące w grupie i szybko przypomniały je niesfornym gościom.


Dzieci bardzo lubią, gdy opowiadamy im bajki wzbogacone o kukiełkowych bohaterów. Dlatego postanowiliśmy na zajęciach plastycznych pokazać maluchom, jak w bardzo prosty sposób można wykonać własne kukiełki.

 

 Muminkowo. Całkiem nowy domek Muminka

Czasami trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości, aby nauczyć kogoś dobrych manier... Idealnym przykładem jest Mała Mi, która bez żadnego uprzedzenia zajęła pokój Muminka. Nie pomogły prośby, błagania i groźby. Biedny Muminek musiał przegonić Małą Mi podstępem... A my, korzystając z okazji, porozmawialiśmy z dziećmi o bon tonie. Ponadto trochę poczytaliśmy, pobawiliśmy się, a na koniec udaliśmy się do trzynastkowej czytelni na warsztaty plastyczne.


Dziękujemy wszystkim maluchom za odwiedziny.
Do zobaczenia w bibliotece! :)

Podczas zajęć korzystałyśmy z następujących książek:

(zamów)
(źródło)
(źródło)

Prześlij komentarz