piątek, 17 lipca 2015

Wakacyjne przygody z książką / III tydzień lipca


Ten tydzień spędziliśmy z Olą, dziewczynką posiadającą niezwykły dar - Ola rozumie mowę zwierząt. Dzięki jej magicznym umiejętnościom mogliśmy towarzyszyć Oli w wyprawie do lodowej krainy oraz do dżungli pełnej dzikich zwierząt. To był czas pełen wrażeń!

Zapraszamy do fotorelacji z naszych bibliotecznych zajęć.


Przedszkole "Nutka"

Zanim poznaliśmy Olę i jej czworonożnych przyjaciół, odwiedziliśmy jeszcze raz Kruka Skarpetkę. Dlaczego? Otóż okazało się, że dzieci z Przedszkola "Nutka" nie znają psotnego kruka. My z ochotą daliśmy przedszkolakom i niegrzecznemu Skarpetce lekcję przyjaźni. Podczas zajęć dzieci poznały dekalog prawdziwego przyjaciela oraz wykonały małe kruczki z brystolu.













Lodowa kraina

Wtorek to był dzień powitalny - witaliśmy nową bohaterkę w bibliotece. Dzieci nie znały książek o Oli, dziewczynce posiadającej niezwykły dar. Pierwsze spotkanie okazało się bardzo udane - wybraliśmy się do lodowej krainy, gdzie spotkaliśmy niedźwiedzie polarne, pingwiny i Nanuka, małego Eskimosa.



Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy pingwiny z małych butelek plastikowych.





Przedszkole "Smerfy"

W środę, z samego rana odwiedziły nas maluchy z Przedszkola "Smerfy", aby wspólnie z nami odwiedzić Biegun Północny. Podobnie, jak na zajęciach z grupą poprzednią, czas upłynął nam na zabawie i czytaniu, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy kolorowe rybki.









Dżungla

Tydzień zakończyliśmy wyprawą do dżungli, do której prowadziła droga przez rzekę i puszczę pełną dzikich zwierząt. Gdy dotarliśmy na miejsce, odtańczyliśmy taniec powitalny i wysłuchaliśmy kolejnej opowieści o przygodach Oli - niezwykłej dziewczynce, która rozumie mowę zwierząt. W czytelni zaś wykonaliśmy kolorowe lwy.



 










Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas,
zabawę i każde przeczytane razem zdanie. :)
Widzimy się we wtorek o godz. 11:30 - czeka nas wiejska przygoda.
Do zobaczenia w bibliotece! 

Podczas zajęć korzystaliśmy z następujących książek:

(źródło)
Prześlij komentarz