piątek, 21 sierpnia 2015

Wakacje w bibliotece/ II i III tydzień sierpnia


Tak to już jest, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Dlatego wakacje - czas zabawy, pięknej pogody, wszechogarniającego lenistwa również zbliża się ku końcowi. Przed nami jeszcze tylko tydzień wspólnych, letnich podróży. Jednak nie martwcie się, w roku szkolnym na pewno coś wymyślimy, aby jeszcze trochę pozwiedzać, poczytać nowe książki i odkryć nieznane techniki plastyczne. 

A jak spędziliśmy ostatnie dwa tygodnie sierpnia? O tym już poniżej. Zapraszamy do fotorelacji z wakacyjnych zajęć w bibliotece.


II tydzień sierpnia

W drugim tygodniu sierpnia bawiliśmy się z niesforną Zuzą, która starała się wytłumaczyć nam, na czym polega prawdziwe uczucie oraz z Franklinem, który zabrał nas w kosmiczną podróż. Może na pierwszy rzut oka miłość ma niewiele wspólnego z kosmosem, ale jak tak dobrze się zastanowić to zakochani czasami zachowują się jakby myślami byli daleko stąd - na jakimś Marsie, albo Saturnie... :D 
III tydzień sierpnia

Ostatnie dni spędziliśmy z Kacprem - sympatycznym pieskiem, który najpierw pokazał nam swoje zabawki, a potem starał się przekazać nam wiedzę na temat miesięcy i porządku. I chyba całkiem dobrze nam to wyszło - najpierw trochę się pobawiliśmy, a później jakoś tak lepiej wchodziła nam ta mądrość do głowy... 

 

Przedszkole "Patryk"

Mogłoby się niektórym wydawać się, że mamy wakacje i przedszkolaki pewnie od nas odpoczywają... Nic podobnego! Przez całe dwa miesiące Trzynastkę odwiedzają dzieci z osiedlowych przedszkoli. W czwartek gościliśmy maluchy z Przedszkola "Patryk" mieszczącego się przy ul. Wiecherta. Wspólnie spędzony czas umiliła nam lektura książki o krowie Matyldzie oraz zajęcia plastyczne, na których wykonaliśmy baranki z talerzyków papierowych. 


Dziękujemy wszystkim dzieciom za odwiedziny i zabawę.
Już dziś zapraszamy maluchy na ostatni tydzień wakacji w Trzynastce
- będziemy rozmawiać o sztuce pisania i wysyłania listów oraz o smokach,
a w piątek pożegnamy wakacje PIKNIKIEM NA ZAMKU
(szczegóły znajdziecie TU).
Prześlij komentarz