wtorek, 1 września 2015

PIKNIK NA ZAMKU


W ubiegły piątek pożegnaliśmy wakacje. I choć pogoda nam wyjątkowo nie dopisała - gęste chmury, poprzeplatane letnim deszczem, towarzyszyły nam od rana, to my nie poddaliśmy się. 

Przygotowania do pikniku trwały całe wakacje i nie mogliśmy pozwolić, aby to wszystko poszło na marne, a nasi mali czytelnicy czuli się rozczarowani. Dlatego już od wczesnych godzin walczyliśmy z niepogodą i wytrwale czekaliśmy na dzieci. I okazało się, że pozytywne nastawienie, uśmiech na twarzy i chęć zabawy wygrały z małymi przeciwnościami losu.

Zabawa okazała się bardzo udana! Co więcej, maluchom nie straszny był deszcz i  z ogromną chęcią zmierzyli się w Wielkim Turnieju Rycerskim. Jednak zanim rozpoczęliśmy nasz piknik, przybyłych przywitał Król Czytuś we własnej osobie, dobra czarownica odczytała kodeks rycerski, a mali wojownicy już z niecierpliwością czekali na przygotowane atrakcje. A co na nich czekało? Były wyścigi z książką na głowie, było nawijanie wełny na kłębek, magiczne pierścienie, uwalnianie księżniczki, wojna dwóch królestw -  Sprawiedliwych i Odważnych, a na koniec wspólny orszak królewski, Turniej Wiedzy Baśniowej i słodki poczęstunek.

Tak właśnie pożegnaliśmy tegoroczne wakacje. I nawet nam nie smutno, bo wiemy, że nadchodzący czas będzie równie wspaniały i pełen nowych przygód, przyjaźni i pomysłów.

Ponadto chcielibyśmy serdecznie podziękować dziennikarzom z Telewizji Olsztyn, którzy pięknie zapraszali na nasz rodzinny piknik (zapowiedź pikniku można obejrzeć TU) oraz wykonali piękną relację z imprezy (można ją obejrzeć TU). Dziękujemy również Pani z portalu Olsztyn24, która wykonała przepiękne zdjęcia (galeria zdjęć), a także dziękujemy Aquasferze za wsparcie i odwiedziny.

Do zobaczenia w bibliotece!

A poniżej prezentujemy fotorelację z pikniku.
Prześlij komentarz