wtorek, 20 października 2015

Dobre maniery według Jana Brzechwy


Wtorkowy, mglisty poranek rozświetliły nam maluchy z Przedszkola "Junior Academy". Przedszkolaki odwiedziły dziś Trzynastkę, aby porozmawiać z nami o bon tonie. Uważamy, że idealnie do dyskusji o dobrym wychowaniu nadają się wiersze Jana Brzechwy, dlatego to książki tego poety były dziś przedmiotem naszych rozważań. 

Kwoka, Kłamczucha, Skarżypyta - po lekturze tych utworów mądre czterolatki szybko zauważyły niegrzeczne zachowanie i wskazały, co należy poprawić. Oprócz wierszyków, porozmawialiśmy z przedszkolakami o miejscach, gdzie należy szczególnie uważać na maniery. I tak wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do lasu, przedszkola, na plac zabaw, do domu, czy na przejście dla pieszych. W każdym z odwiedzanych miejsc staraliśmy się zwracać uwagę na to, co najważniejsze. W ten sposób dzieci poznały złote zasady mistrza dobrych manier i na zakończenie z radością wręczyliśmy im medale.

Przedszkolaki nie były jednak chętne do opuszczenia biblioteki, dlatego zostały jeszcze w naszych dziecięcym kąciku i oddały się tam zabawie, podczas której mogły wykorzystać nabytą na zajęciach wiedzę. :)

Poniżej prezentujemy fotorelację z dzisiejszej lekcji o bon tonie, a dzieciom z "Junior Academy" dziękujemy za odwiedziny i zabawę.

Do zobaczenia w Trzynastce! :)


Prześlij komentarz