sobota, 17 października 2015

Gazetowa sobota
Za nami drugie, sobotnie zajęcia po wakacyjnej przerwie i nasza radość jest ogromna. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - trzynastkowe spotkania cieszą się coraz większą popularnością, maluchy przychodzą dużo wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, aby pobawić się, pobyć razem, pooglądać i poczytać książki. Gdy rozpoczynamy wspólną zabawę, dzieci niecierpliwie czekają na piosenkę powitalną, iskierkę przyjaźni i z ciekawością wypatrują, co przyniesie nam  tym razem sobotnia przygoda. A po zajęciach i warsztatach plastycznych nasi mali czytelnicy wcale się z nami nie żegnają, wręcz przeciwnie - maszerują zgodnie do swojego kącika i tam ponownie oddają się bibliotecznej rozrywce. 

A my? My po prostu jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca ma sens, że dzieci lubią Trzynastkę, przychodzą do nas, bo chcą i ten uśmiech, uścisk dłoni na pożegnanie jest dla nas najpiękniejszą nagrodą.

Poniżej zapraszamy Was na relację z dzisiejszych zajęć.


Dziś na spotkaniu Trzynastkowych Moli Książkowych odkrywaliśmy świat gazet. Czarno-białe, szeleszczące i co najważniejsze - idealne do zabawy. Jedyne, czego potrzebowaliśmy to chęć udziału w zajęciach, uśmiech i trochę muzyki. Na warsztatach plastycznych zaś sprawdziliśmy, co można wyczarować z gazet - okazało się, że wychodzą bardzo ciekawe obrazy. Wystarczyło trochę wyciętych gazetowych kółek i wyobraźni, do tego dołożyliśmy kredki i klej - praca gotowa! :) 


W oczekiwaniu na zajęcia...

... zaczynamy!

Była gazetowa orkiestra...


... i gazetowi cyrkowcy!Zaczynamy warsztaty plastyczne. ;)Wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w dzisiejszej zabawie
DZIĘKUJEMY!
Do zobaczenia w bibliotece! :) 
Prześlij komentarz