czwartek, 29 października 2015

Z wizytą w bibliotece


W tym tygodniu gościliśmy naszych sąsiadów, dzieci z Przedszkola "Patryk" oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej "Oskar". Z maluchami rozmawialiśmy o tolerancji i przyjaźni. Z tymi nieco starszymi zaś dyskutowaliśmy na bardzo poważne tematy - opowiedzieliśmy wszystko, co najważniejsze o bibliotece i zasadach korzystania z naszego księgozbioru. Jednak nie bylibyśmy Trzynastką, gdybyśmy tylko rozprawiali o książkach. ;) Nie zabrakło zabawy, muzyki, tańców i zajęć plastycznych.

O tym wszystkim opowiemy Wam za chwilę. Zapraszamy do lektury. 


Przedszkole "Patryk"
 
Na spotkaniu z trzylatkami przeczytaliśmy bajkę Brzydkie kaczątko - wykorzystując terapeutyczne wartości literatury, opowiedzieliśmy maluchom o tolerancji, o akceptacji inności oraz przypomnieliśmy najważniejsze cechy dobrego kompana do zabawy. Wspólnie spędzony czas umiliła nam zabawa w kaczuszki oraz warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki uczyły się tworzyć obrazy z papierowych kółek. 
Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wraz z panią nauczycielką wybrały książkę, którą przeczytają w przedszkolu. Brawo!
  
 
Szkoła Podstawowa "Oskar"
 
Uczniowie klas I-III przyszli do nas w konkretnym celu - chcieli poznać zasady, jakie obowiązują w bibliotece. Dla nas to czysta przyjemność opowiadać o świecie książek. Dlatego pospieszyliśmy z wyjaśnieniami, jak wygląda nasza placówka, co należy zrobić, aby zdobyć kartę czytelnika oraz zdradziliśmy dzieciom nasz sprawdzony przepis na przyjaźń z książką.
Ponadto zabraliśmy naszych gości na wycieczkę po Trzynastce, a na koniec zatrzymaliśmy się w czytelni, gdzie wykonaliśmy jeżyki z szyszek i plasteliny.
  


 

 
Wszystkim dzieciom dziękujemy za odwiedziny
i zapraszamy do biblioteki! 
 
Prześlij komentarz