poniedziałek, 16 listopada 2015

Biblioteka pełna dzieci


Ubiegły tydzień upłynął nam w patriotycznej atmosferze. Dzieci, które odwiedziły naszą bibliotekę w tych dniach poznawały swoją ojczyznę - tę mniejszą i bliższą, jaką jest Olsztyn, ale także tę dużą i bardzo ważną, jaką jest Polska.

O tym, jak spędziliśmy czas z uczniami ze Szkoły Podstawowej "Oskar", dziećmi z Przedszkola "Junior Academy" oraz naszymi małymi czytelnikami, którzy przybyli na sobotnie zajęcia już poniżej. Zapraszamy na relację. :) 


Szkoła Podstawowa "Oskar"

Tych nieco starszych, czyli uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej "Oskar" zabraliśmy na spacer po Olsztynie. Odwiedziliśmy zamkowy dziedziniec, Wysoką Bramą, przespacerowaliśmy się mostem kłaniając się nisko św. Janowi i sprawdziliśmy, co się kryje w Planetarium. Zmęczeni wędrówką odpoczęliśmy na ławce z Kopernikiem, który cały czas towarzyszył nam w przemierzaniu olsztyńskich ulic. 

Na zakończenie dzieci obejrzały teatrzyk o św. Jakubie oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do nauki Mikołaja Kopernika.Przedszkole "Junior Academy" 
oraz
Klub Trzynastkowych Moli Książkowych

Tych nieco młodszych zaś postanowiliśmy zapoznać z polskimi symbolami narodowymi. Dzieci wysłuchały nie tylko wierszyka o małym Polaku, ale także obejrzały dokładnie, jak wygląda nasze godło, flaga i wysłuchały hymnu. Ponadto obejrzały teatrzyk Kamishibai o Lechu, Czechu i Rusie. 

Spotkanie zakończyliśmy zajęciami plastycznymi - maluchy z "Junior Academy" pokolorowały duuuuuże kolorowanki, a  dzieci z Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych wykonały biało-czerwone flagi.


Przedszkole "Junior Academy"
Sobotnie zajęcia

Wszystkim dzieciom dziękujemy za odwiedziny, 
cudownie spędzony czas wśród książek
i za każdy uśmiech na małych, ciekawskich twarzach. :)

Do zobaczenia w bibliotece!
Prześlij komentarz