wtorek, 1 grudnia 2015

Z wizytą u Śmiecholudków


W tym roku rozpoczynamy grudzień w wyjątkowy sposób. Otóż dziś z samego rana mieliśmy niezwykłą przyjemność odwiedzić dzieci z grupy Śmiecholudki w Akademii Prymusa

Każde spotkanie z najmłodszymi, którzy z ciekawością, spotykaną tylko u dzieci, słuchają opowieści o krainie książek, o Czytusiu i Świętym Mikołaju, to dla nas niesamowite przeżycie. A gdy możemy wyjść z naszych bibliotecznych ścian i spotkać się z dziećmi to dla nas podwójne szczęście. 

Zapraszamy na relację ze spotkania w Akademii Prymusa.


Śmiecholudki były bardzo zainteresowane opowieściami o bibliotece, dlatego z nieukrywaną radością snułyśmy nasze bajki o magicznym świecie, wypełnionym książkami aż po sufit. Ponadto zaprezentowałyśmy przedszkolakom nasze karty biblioteczne, przypomniałyśmy o tym, czego książki nie lubią oraz przyniosłyśmy ze sobą Czytusia. Bez Czytusia takie wyjście nie miałoby sensu, przecież to on jest naszym książkowym bohaterem, którego dzieci pokochały od początku. Dlatego nie mogłyśmy postąpić inaczej, jak zostawić naszego małego przyjaciela w Akademii Prymusa. Przedszkolaki były zachwycone!


Korzystając z okazji, że zbliża się Boże Narodzenie, a wszyscy już powoli wyglądają pana w czerwonym kostiumie, postanowiliśmy zapytać Śmiecholudki, co wiedza o świętach. Okazuje się, że wiedzą bardzo dużo... Pieką ciasta, sprzątają, ubierają choinkę i przygotowują bożonarodzeniowe dekoracje. Podczas wspólnie spędzonego czasu  pokazaliśmy dzieciom, w jak łatwy sposób można się bawić tym niecierpliwym oczekiwaniem - posprzątaliśmy nasze buzie i upiekliśmy ciastka, a wszystko w formie zabaw ruchowych.


Na zakończenie dzieci wysłuchały opowiadania o pewnym wikingu Tappim, który spotkał prawdziwego Świętego Mikołaja. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy się z przemiłą grupą przedszkolaków i czekamy teraz na wizytę maluchów w bibliotece.


 Pani Monice i dzieciom serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia w Trzynastce! :) 
Prześlij komentarz