czwartek, 1 czerwca 2017

Dobra aura na podróże!


Dziś jest ten ważny dzień, dzień wszystkich dzieci. Z dzisiejszym dniem rozpoczynamy także obchody Dni Literatury Dziecięcej pod hasłem "Dobra aura na podróże". O tym, że podróże kształcą wie już każdy maluch. Trzynastka w tym roku przygotowała blok tematyczny dla grup zorganizowanych pod hasłem: "Największe Stolice Europy". Nasza biblioteka ma już za sobą dwie takie podróże. 

W pierwszą wybraliśmy się do stolicy Włoch - Rzymu wraz z dziećmi z Przedszkola nr 9 w Olsztynie. Podczas tej podróży dowiedzieliśmy się dlaczego Rzym nazywany jest wiecznym miastem. W zwiedzaniu stolicy Włoch pomogła nam książka Oto jest Rzym! M. Saseka. Nauczyliśmy się także podstawowych zwrotów w języku włoskim. Próbowaliśmy swych sił także w ćwiczeniu rzutem do obręczy, by sprawdzić czy uda nam się wrócić do Rzymu. Na warsztatach plastycznych wspólnymi siłami stworzyliśmy koloseum.

Drugą podróż odbyliśmy z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Olsztynie. Tym razem w podróż wybraliśmy się do Londynu. W zwiedzaniu stolicy Wielkiej Brytanii pomogła nam książka Oto jest Londyn! M. Saseka. Dzięki niej zobaczyliśmy jak wyglądają czerwone piętrowe autobusy, słynny zegar Big Ben czy też gwardziści królowej. Zajęciom towarzyszyła zabawa, w której zamienialiśmy się w zegary. Poćwiczyliśmy także podstawowe zwroty w języku angielskim. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały zakładki do książek z czerwonym autobusem i flagą Wielkiej Brytanii.

Dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Przedszkole nr 9
Rzym. Wieczne Miasto.


 Przedszkole nr 15
Londyn. Stolica Królowej.


Prześlij komentarz