wtorek, 19 lutego 2013

Poznajcie świat Disney'a

           Czy jest wśród nas ktoś, kto nie zna jeszcze bajek Disney'a? Jeśli tak to obowiązkowo musi odwiedzić naszą bibliotekę! Kto nie zna Myszki Miki, Kaczora Donalda, Pinokia, Kopciuszka, Aladyna, Tarzana...?! Ale może zacznijmy od początku...
           Twórcą tych wszystkich niezwykłych postaci naszego dzieciństwa był Walt Disney, amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. On również w 1955 roku założył pierwszy park rozrywki, Disneyland. 
           Już na początku lat 30. zaczęli pojawiać się pierwsi bohaterowie Disney'a, którzy bardzo szybko zyskali sympatię najmłodszych odbiorców. Każda kolejna produkcja stawała się hitem. Ich wyjątkowość polegała na ponadczasowej fabule, która dostarczała wszystkim zarówno rewelacyjnej zabawy, jak i nauki. Na uwagę zasługuje również niezwykła oprawa muzyczna bajek stworzonych przez Walta Disney'a. To właśnie ona przenosiła widzów w magiczny świat, w którym dobro zawsze górowało nad złem. 
          Oprócz filmów i animowanych kreskówek, bajki Disney'a ukazały się w wersji książkowej. W naszej bibliotece zgromadziła się dość pokaźna kolekcja książek, które zapraszają do świata pełnego marzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo któż nie lubi marzyć...?
Prześlij komentarz