wtorek, 14 stycznia 2014

Ferie w bibliotece

Trzynastkowa Bajkolandia
Zajęcia dla najmłodszych czytelników, które opierają się na wykorzystaniu terapeutycznych wartości literatury. Poprzez odpowiednio dobrany tekst, dostarcza się dzieciom bodźców do rozwoju emocjonalnego, pomaga wzbogacać wyobraźnię oraz rozszerza zakres spostrzeżeń i pojęć.

Trzynastkowa Bajkolandia
28.01 - 6.02.
godz. 11:30

Dzieci w wieku od 3 do 7 lat

28 stycznia, godz. 11:30
Chcę być dobry. Zabawy w oparciu o bajkę
"Brzydkie kaczątko"

30 stycznia, godz. 11:30
"Królowa Śniegu". Prawdziwych przyjaciół
poznajemy w biedzie

4 lutego, godz. 11:30
"Pinokio". Czy warto kłamać?

6 lutego, godz. 11:30
"Kopciuszek". Nikt nie lubi być
przezywany

ZAPRASZAMY!


            Dla uczniów szkół podstawowych (grupy zorganizowane), którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych, przygotowaliśmy ofertę specjalną.
 Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu oraz tematu zajęć (tel. 89 543 13 15).

PROPOZYCJE LEKCJI BIBLIOTECZNYCH
UWAGI
Poznajcie świat Ani Shirley
Warsztaty literacko-artystyczne przygotowane w oparciu o elementy biblioterapii. Zajęcia mają na celu, poprzez wybrane fragmenty powieści L. M. Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza, uświadomienie dzieciom roli domu i rodziny, ukazanie radości i optymizmu w codziennym życiu oraz naukę dystansu do własnych problemów.
Mój przyjaciel
Warsztaty literacko-artystyczne przygotowane w oparciu o wiersz List do kolegi E. Szelburg-Zarembiny i Być przyjacielem S. Bronzino. Pomoc w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów, umocnieniu więzi międzyludzkich i poczucia bezpieczeństwa.
Samotność Danusi
Warsztaty literacko-artystyczne przygotowane w oparciu o fragmenty powieści Inna I. Jurgielewiczowej. Spotkanie ma na celu pomoc w nawiązywaniu prawidłowych relacji międzyludzkich, minimalizowanie stresu oraz pozbycie się uczucia osamotnienia.
Prześlij komentarz