poniedziałek, 22 września 2014

Akademia Rękodzieła - iris folding

         Coraz dłuższe i, niestety, chłodniejsze wieczory sprawiają, że z większą chęcią spędzamy czas w domowym zaciszu. To idealny moment, aby rozwijać swoje pasje, a może odnaleźć nowe? Większość z naszych czytelników sięga po książki. My oczywiście jesteśmy zachwyceni, jednak mamy dla Was jeszcze jedną propozycję. Trzynastka od wielu lat z powodzeniem organizuje zajęcia Akademii Rękodzieła - są to odbywające się dwa razy w miesiącu popołudniowe spotkania, podczas których uczestnicy uczą się różnorodnych technik rękodzielniczych. 
         Nie siedź w domu, przyjdź do nas - gwarantujemy uśmiech na powitanie, świetną zabawę w trakcie i satysfakcję po wykonaniu zadania! :)
         W najbliższą środę (24.09.) o godz. 16:30 odbędą się kolejne zajęcia Akademii Rękodzieła. Na spotkaniu będziemy uczyć się nowej techniki plastycznej - iris folding. Jest to sztuka układania papieru w taki sposób, aby nachodzące na siebie paski tworzyły w środku iris, czyli kształt przypominający przysłonę fotograficzną. 

 Przysłona fotograficzna.
(źródło: www.lepszezdjecie.pl)


         Iris folding ma swe korzenie w Holandii. Młodzi rzemieślnicy tworzyli swoje wzory z papieru z kopert. Dziś zaś używa się lekkiego papieru, np. papier do origami, pakowy, czasem nawet wstążek lub kolorowych czasopism.
         Technika ta, z pozoru wyglądająca na skomplikowaną, jest prosta w wykonaniu, a efekty są niesamowite. Zobaczcie sami:

(źródło: www.byfema24.blog.com)

(źródło: www.artimeno.blogspot.com)

(źródło: www.plastykazsm.blogspot.com)

(źródło: www.mojaszkatulka.blogspot.com)

         Już Was przekonaliśmy, że warto przyjść na najbliższe zajęcia? Jeśli tak to prosimy o zabranie kilka rysunkowych, kolorowych kartek i dużo dobrego humoru. Do zobaczenia!
Prześlij komentarz