poniedziałek, 1 września 2014

III PIKNIK RODZINNY "WARMIŃSKIE PRZYGODY"         1 września nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z faktem, że wakacje dobiegły końca. Na nic rozpacz, krzyki i zaklinanie słońca, koniec i kropka! :D Jednak Trzynastka nie załamuje rąk, tylko już cieszy się na "nowe". Niebawem zaprezentujemy Wam naszą nową ofertę edukacyjną na rok 2014/2015, więc zapraszamy do śledzenia trzynastkowego bloga.
         A na potwierdzenie faktu, że wakacje nieubłaganie dobiegły końca, w piątek odbył się III Piknik Rodzinny na pożegnanie lata. To już trzecia tego typu impreza, przygotowana przez naszą bibliotekę we współpracy z filią nr 6 (ul. Jarocka) oraz filią nr 5 (ul. Orłowicza). Podobnie jak w latach ubiegłych, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzinami na dużym placu zabaw między Nagórkami a Jarotami.
         Co roku inna myśl przewodnia inspiruje nas w tym wyjątkowym czasie: dwa lata temu bawiliśmy się w piratów, w roku ubiegłym wybraliśmy się na Dziki Zachód, natomiast w tym roku postanowiliśmy przypomnieć dzieciom o naszych warmińskich tradycjach i obyczajach. W sobotę w Ogródku Jordanowski zaroiło się od psotnych kłobuków, które początkowo należało obdarować skarbem, pomóc im pozbierać zagubione piórka, a na koniec przepędzić miotłą. W naszej warmińskiej wiosce powstało również prawdziwe jezioro z rybkami oraz Królem Sielaw na czele. Jednak to nie wszystkie atrakcje, które tego dnia czekały na odwiedzających: był Teatr Form Niezależnych Państwa Koruznowiczów, czas umiliło nam głośne czytanie w wykonaniu Pani Hani Banasiak z Olsztyńskiego Teatru Lalek, był także "Las w Szkatułce" z przemiłymi pracownikami Nadleśnictwa Olsztynek oraz Pani Bożena Kraczkowska, autorka książki pt. "Purpurowe gniazdo". 
         Dziękujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, za wakacyjne odwiedziny, za chętny udział w naszych zajęciach oraz za tak liczne przybycie na nasz biblioteczny piknik. A tymczasem do zobaczenia w Trzynastce! ;)


                                   


Prześlij komentarz