środa, 8 października 2014

Biblioteka w kolorach jesieni

         Musimy przyznać, że jesień nas w tym roku rozpieszcza - piękne słońce, tańczące po ulicach kolorowe liście i my jakoś mniej narzekamy. ;) Trzynastka po krótkiej powakacyjnej przerwie wróciła do bibliotecznego rytmu i, jak już dobrze wiecie, rozpoczęliśmy nowy sezon 2014/2015 (naszą ofertę edukacyjną znajdziecie tu). 
         Długo nie musieliśmy czekać, bo pierwsi goście zawitali w naszych trzynastkowych progach już w ubiegłym tygodniu. Maluchy z Przedszkola "Patryk", bo o nich mowa, odwiedziły bibliotekę, aby poznać kolejnego książkowego bohatera. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści o Zielonym Wędrowcu z książki o tym samym tytule autorstwa Liliany Bardijewskiej. Wydaje się, że zielony stworek na dobre zagościł w Olsztynie. Początkowo był bardzo nieśmiały i pojawiał się tylko na bibliotecznych zajęciach (relacje z tych spotkań znajdziecie tu). Następnie stał się bohaterem kolorowych obrazów, które dzieci tworzyły na konkurs plastyczny, a teraz występuje na scenie olsztyńskiego Teatru Lalek! Niesamowite! :)
         Ale wróćmy do zajęć - na spotkaniu przedszkolaki wysłuchały opowieści o zielonym stworku, z którym wędrowały po kolorowych krainach, a następnie udały się na wycieczkę do naszej czytelni, aby wykonać ilustracje do poznanej książki. 

         Dzieciom z Przedszkola "Patryk" dziękujemy za odwiedziny, a z Zielonym Wędrowcem spotkamy się jeszcze w bibliotece.
Prześlij komentarz