piątek, 20 lutego 2015

Jedzie pociąg z daleka...


         Wczoraj, 19 lutego obchodziliśmy 70. rocznicę przyjazdu polskich kolejarzy do Olsztyna. Z tej okazji postanowiliśmy zaprosić naszych czytelników, aby porozmawiać z nimi o kolei, pociągach i kolejarzach. 
         Z samego rana odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Olsztynie, natomiast po południu gościliśmy nasze trzynastkowe maluchy, które z chęcią uczestniczą w bibliotecznych zajęciach, oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie. Na spotkaniu opowiedzieliśmy dzieciom na czym polega praca kolejarza, jak wyglądają pociągi, jak można nimi podróżować, ale także opowiedzieliśmy o tych "niewidocznych" osobach, które sprawiają, że nasza olsztyńska kolej nadal jest i ma się dobrze. :) Ponadto przeczytaliśmy dzieciom jedną z książek o znanej maluchom lokomotywie, Tomku, a w trzynastkowej czytelni wykonaliśmy pociągowe obrazki. 
       
PRZEDSZKOLAKI

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE         Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w zajęciach dzieciom za przybycie, za wspólną zabawę oraz świętowanie z nami tego wyjątkowego dla Olsztyna dnia. Do zobaczenia w bibliotece! ;)

Prześlij komentarz