poniedziałek, 1 czerwca 2015

Każde dziecko zasługuje na książkę!


Jakoś cicho na trzynastkowym blogu, a nas jakoś mało... Już spieszymy z wyjaśnieniami! :) To wszystko dlatego, że przygotowujemy się na bardzo intensywny czas, który rozpoczynamy już dzisiaj wielkim świętem. Tak, to właśnie dziś, w Dniu Dziecka startujemy z Dniami Literatury Dziecięcej, które potrwają aż do 13 czerwca. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna ma dla Was kilka propozycji (szczegółowy harmonogram znajdziecie tu). Ale może zacznijmy od początku...

Tegoroczne Dni Literatury Dziecięcej obchodzimy pod wspólnym hasłem Każde dziecko zasługuje na książkę. Wszystkie filie MBP w codziennej pracy dokładają wszelkich starań, aby każdy odwiedzający nas maluch z takim papierowym skarbem, ukrywającym magiczne historie opuścił nasze biblioteczne progi. Niejednokrotnie już Wam pisaliśmy, że Trzynastka najbardziej uwielbia właśnie te spotkania z najmłodszymi czytelnikami. I mamy cichą nadzieję, że ci nieco starsi czytelnicy nam to wybaczą... Jednak to właśnie te małe, uśmiechnięte buźki, ciekawskie łapki i wyczekujące oczka sprawiają, że nasza praca jest taka kolorowa, pełna ciepła i radości. 

KONKURS

Wracając do naszego książkowego święta, chcielibyśmy zachęcić wszystkie maluchy wraz z rodzicami do udziały w konkursie. Zadanie jest proste - należy stworzyć własną książeczkę i przynieść ją do biblioteki. Szczegóły znajdziecie tu. Prace można dostarczyć do każdej filii MBP do 9 czerwca.

PIKNIK

Dni Literatury Dziecięcej zakończymy 13 czerwca wspólnym Piknikiem z Kłobukiem, który w tym roku wyjątkowo odbędzie nad Jeziorem Ukiel (Plaża Miejska, przy budynku Kapitanatu). Na Pikniku również odbędzie się finał wspomnianego konkursu oraz będziecie mieli możliwość wygrania niezwykłej książeczki, o której niebawem Wam opowiemy.

Trzynastka z ogromną chęcią włącza się do wszystkich bibliotecznych działań. Na pewno wybierzemy się nad Jeziorem Ukiel, aby wspólnie z najmłodszymi czytać, odkrywać kłobukowe tajemnice i bawić się do utraty tchu. Ponadto przygotowaliśmy zarówno dla dzieci, jak i rodziców wystawę O tych, co bajki piszą, która ma na celu prezentację twórczości popularnych polskich autorów literatury dziecięcej.

Zapraszamy również grupy zorganizowane do udziału w naszych zajęciach bibliotecznych (dwa tematy do wyboru):
  • Pani od książek, czyli zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej - w programie zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej, nauka zasad ruchu drogowego i zabawy ruchowe;
  •  Warto, nie warto, czyli klika słów o przyjaźni - w programie przewidziane głośne czytanie, zabawy ruchowe oraz warsztaty plastyczne. 
 Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu zajęć. 

Dziś z okazji Dnia Dziecka, jak i rozpoczynających się 
Dni Literatury Dziecięcej
życzymy wszystkim naszym małym czytelnikom 
wielu pięknych przygód z książką, nieustającej radości z każdego dnia 
i głowy pełnej marzeń! 
Prześlij komentarz