poniedziałek, 15 czerwca 2015

Piknik z Kłobukiem


W sobotę nad Jeziorem Ukiel odbył się już trzeci Piknik z Kłobukiem, którym pożegnaliśmy tegoroczne Dni Literatury Dziecięcej. Od rana towarzyszyło nam piękne słońce, a chętnych do udziału w zabawie z minuty na minutę przybywało. Piękna sceneria, moc atrakcji i czas spędzony z książką to było to, co przygotowaliśmy dla naszych gości. I nawet zmiana miejsca imprezy nie okazała się przeszkodą, bo biblioteczne stanowiska odwiedziły tłumy mieszkańców Olsztyna. A co takiego przygotowaliśmy? O tym już poniżej. Zapraszamy do lektury. :)
 
Podczas tegorocznego Pikniku z Kłobukiem na uczestników tradycyjnie czekała gra terenowa, która polegała na odwiedzaniu naszych stanowisk i zdobywanie pieczątek na karcie gry. Wszędzie, gdzie byli bibliotekarze na mieszkańców Olsztyna czekały liczne atrakcje - występy Teatru Form Niezależnych Korzunowicz, Ani Brody, Tomasza Czaplarskiego i prof. Stanisława Czachorowskiego, ponadto warsztaty szermierki historycznej, projekcje solarne, a dla najmłodszych warsztaty ekologiczne i plastyczne, balonowe zabawy oraz opowieści regionalne przedstawione w formie teatrzyku Kamishibai.

To był niesamowity czas - radosna atmosfera, malownicza sceneria, uśmiech uczestników i ogromne zainteresowanie zabawą. To wszystko sprawia, że my, bibliotekarze czujemy, że nasza praca ma sens. Dziękujemy, że byliście tam z nami. Do zobaczenia za rok! :)


Prześlij komentarz