wtorek, 23 czerwca 2015

Święto ulicy Wilczyńskiego


Już po raz trzeci Trzynastka uczestniczyła w Święcie ulicy Wilczyńskiego. Podobnie, jak w roku ubiegłym towarzyszyła nam załoga filii nr 6. I choć pogoda na początku trochę nas straszyła groźnymi chmurami, to my dzielnie poradziłyśmy sobie z jej humorami i na koniec nagrodziła nas pięknym słońcem. A co czekało na odwiedzających? O tym już poniżej. Zapraszamy do lektury. :)

W tym roku tradycyjnie rozpoczęliśmy świętowanie od przemarszu mieszkańców Jarot i Pieczewa z orkiestrą na czele, których powitał Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje: występy artystyczne, konkursy (podczas których można było wygrać naszą czytusiową książeczkę) oraz prezentacja osiedlowych instytucji. Na naszym bibliotecznym stanowisku przygotowaliśmy coś zarówno dla dużych, jak i małych. Dzieci uczyły się robić sznurkowe zakładki, ozdabiały balony, kolorowały i poznawały raz Kłobuka, raz Czytusia. ;) Natomiast dorośli mogli dowiedzieć się, co się dzieje w bibliotece, obejrzeć prace wykonane na naszych zajęciach rękodzielniczych, a nawet spotkać Pana Prezydenta, który odwiedził nasze biblioteczne stanowisko. 

Cieszymy się, że co roku mamy możliwość wyjść na ulice osiedla, spotkać się z naszymi czytelnikami i zachęcić tych, którzy nie trafili jeszcze do biblioteki, aby odszukali nas na mapie Olsztyna.

Do zobaczenia za rok! :)

Zapraszamy do obejrzenia trzynastkowej fotorelacji.


Był Czytuś ze swoją książeczką. :)

Praca wre! :D

Zaczynamy!
Pan Prezydent rozpoczął tegoroczne obchody Święta ulicy Wilczyńskiego.

Podczas festynu na naszym bibliotecznym stanowisku można było obejrzeć prace wykonane na zajęciach rękodzieła.

 

Pani Monika, która koordynuje zajęcia rękodzielnicze w Trzynastce spotkała swoje uczennice, które dziękowały Jej za kolejny wspólnie spędzony rok. :)


Na podwórkowych warsztatach dzieci ozdabiały balony...


...kolorowały...

... i wykonywały sznurkowe zakładki.Na scenie można było również obejrzeć występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 15, które często odwiedzają Trzynastkę.


Podczas licznych konkursów była okazja do zdobycia czytusiowej książki.
Prześlij komentarz