piątek, 24 lipca 2015

Wakacje w bibliotece / IV tydzień lipca


Nasza wakacyjna przygoda z książką trwa w najlepsze. Za nami dni pełne wrażeń, nowych znajomości i umiejętności plastycznych, a przed nami jeszcze tyle wypraw, miejsc do odkrycia i nieprzeczytanych książek...

Jeśli chcesz do nas dołączyć to zapraszamy do biblioteki w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:30. W środy zaś zapraszamy na głośne czytanie bajek warmińskich. Zajęcia odbywać się będą systematycznie przez całe wakacje - szkoda czasu na nudę! :)

A dziś zapraszamy na fotorelację z mijającego tygodnia. 

Wyprawa na wieś

Ten tydzień upłynął nam na przygodach z Samochodzikiem Frankiem. Pierwszego dnia naszej znajomości wybraliśmy się w odwiedziny do wiejskiego gospodarstwa. Tam spotkaliśmy świnki, krowy, koniki i wiele innych zwierząt mieszkających na wsi. 
Na warsztatach plastycznych zaś wykonaliśmy kolorową łąkę z żabkami, biedronkami, motylami i ptakami.
Piracka przygoda

Czwartkowe zajęcia były pełne wrażeń, a to wszystko za sprawą piratów, którzy opanowali naszą bibliotekę. Były okrzyki, czapki pirackie i dużo zabawy.
Na plastyce zgłębialiśmy wiedzę na temat origami - sztuki składania papieru. Uczyliśmy się robić statki z papieru, z których później wykonaliśmy morski obraz.


Przyjaźń jest najważniejsza!
Przedszkole "Patryk"

Tydzień ten pożegnaliśmy z dziećmi z Przedszkola "Patryk", które odwiedziły nas, aby porozmawiać o przyjaźni. Na zakończenie zabraliśmy maluchy do czytelni i wykonaliśmy kolorowe rybki.


Dziękujemy naszym małym czytelnikom
za kolejny tydzień pełen uśmiechu, dziecięcej ciekawości i szczerości.
Do zobaczenia w bibliotece! 

 Podczas zajęć korzystaliśmy z następujących książek:

(źródło)
Prześlij komentarz