czwartek, 22 października 2015

Przedszkolaki w Trzynastce


Choć październik nie odpuszcza i prezentuje nam jesień w pełnej krasie - z deszczem, wiążącą się z tym wilgocią i mgłą, my staramy się z całych sił, aby przegnić zły nastrój. Nieocenioną pomoc niosą nam przedszkolaki, które każdego ranka odwiedzają Trzynastkę. Tak rozpoczęty dzień ładuje nasze biblioteczne akumulatory, abyśmy mieli siły i pomysły na kolejne godziny pracy z maluchami.

W tym tygodniu spotkaliśmy się z dziećmi z "Junior Academy" , z którymi dyskutowaliśmy o bon tonie (relację z spotkania możecie zobaczyć TU). W kolejnych dniach gościliśmy dzieci z Przedszkola "Jacek i Agatka" oraz Przedszkola "Patryk". I właśnie o tych wizytach chcielibyśmy Wam dziś opowiedzieć.

Zapraszamy do lektury! :)



Przedszkole "Jacek i Agatka"

Z dziećmi z Przedszkola "Jacek i Agatka" spotkaliśmy się, aby utrwalić wiadomości o porach roku i trwającej jesieni. Przez cały rok przeprowadził nas Kubuś Puchatek. Czas spędzony w bibliotece umiliła nam także lektura opowiadania o niesfornej szyszce z książki Ogród bajek i teatrzyk o zmaganiach leśnych zwierząt, które przygotowują się na nadejście zimy. Ponadto zabraliśmy przedszkolaki do trzynastkowej czytelni, gdzie wykonaliśmy prace przedstawiające jesienne jeżyki. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły nam niemałą niespodziankę - otrzymaliśmy od nich specjalną ściereczkę do przeganiania moli książkowych, aby nie wyjadały nam bajek z książek. :D














Przedszkole "Patryk"

"Patrykowe" dzieci zabraliśmy w niezwykłą, kosmiczną podróż. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy - lot rakietą szczególnie spodobał się maluchom. :) A gdy już wylądowaliśmy w przestworzach, pokazaliśmy dzieciom jak wygląda Układ Słoneczny oraz kto i jak może się tam wybrać. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Panu Kuleczce i gwiazdach, a na zakończenie każde z dzieci wykonało swój własny obrazek, przedstawiający planety, gwiazdy i rakiety oczywiście. ;)
















Naszym małym gościom serdecznie dziękujemy
za zabawę, wspólnie przeczytane książki i dawkę pozytywnej energii! :)
 
Prześlij komentarz