poniedziałek, 9 listopada 2015

Polska w symbolach


Zbliża się ważny dzień dla nas, Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Dla niektórych określenie patriotyzm może wydawać się przestarzałe, szczególnie teraz, gdy modna jest postawa kosmopolity. Niemniej jednak w dobie szeroko pojętej globalizacji, wpajanie dzieciom narodowych wartości jest pierwszym krokiem do określenie przez takiego małego człowieka: kim jestem. To na nas, dorosłych spoczywa obowiązek kształtowania uczuć patriotycznych i przywiązania do ojczyzny wśród najmłodszych.

W tym roku postanowiliśmy przygotować zajęcia edukacyjne dla dzieci właśnie z okazji zbliżającego się 11 listopada. Okazało się, że chętnych jest sporo, dlatego nasze świętowanie rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu, a przed nami jeszcze wiele takich spotkań. Ponadto w czytelni przygotowaliśmy wystawę książek dla dorosłych, aby każdy z naszych czytelników mógł znaleźć coś dla siebie.

W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9, Przedszkola "Junior Academy" oraz Przedszkola "Jacek i Agatka". Podczas zajęć maluchy wysłuchały wierszyka pt. "Katechizm polskiego dziecka", dowiedziały się, jak wygląda Polska na mapie, poznały nasze symbole narodowe (flagę, godło i hymn), a także wysłuchały bajki o Lechu, Czechu i Rusie przygotowanej w formie teatrzyku Kamishibai. Na zakończenie zabraliśmy przedszkolaki do czytelni, gdzie wykonały biało-czerwone flagi.

Zapraszamy do fotorelacji z odwiedzin przedszkolaków w bibliotece.


Miejskie Przedszkole nr 9


Przedszkole "Junior Academy"

Przedszkole "Jacek i Agatka"

I na koniec nasza "patriotyczna" wystawa książek dla dorosłych. :)Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za odwiedziny, 
a z kolejnymi maluchami widzimy się już za parę dni. 
Przypominamy, że w sobotę (14 listopada) odbędą się zajęcia dla dzieci. 
Zaczynamy o godz. 11:30.
 Do zobaczenia!

Prześlij komentarz