wtorek, 3 czerwca 2008

VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W niedzielę, 1 czerwca, rozpoczął się VII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, organizowany przez Fundację ABC XXI w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Wystarczy 20 minut głośnego czytania dziennie, aby dziecko rozwijało się lepiej. Głośna lektura rozwija pamięć, wyobraźnię i ciekawość świata oraz wzbogaca słownictwo, a także ułatwia naukę dziecku w wieku szkolnym.
My zachęcamy nie tylko do regularnego czytania, ale także do budowania więzi z podopiecznymi podczas wspólnej zabawy, na przykład inspirowanej przeczytaną lekturą. W zeszłym roku zorganizowaliśmy dwie edycje warsztatów dla dorosłych — rodziców, nauczycieli, pedagogów, opiekunów — których uczestnicy nie tylko uczyli się pięknie interpretować czytane teksty, tak aby wspólna lektura dostarczała przyjemności i słuchaczom, i czytającym, ale także poznawali nieskomplikowane techniki plastyczne, pomocne podczas szkolnych lub domowych działań twórczych.
A oto, jak wyglądały nasze spotkania przed rokiem:

Zadania aktorskie. Interpretacja tekstu to podstawa. Pomogą nam ćwiczenia oddechowe i dykcyjne.

Rolki po ręczniku kuchennym, wata, plastikowe kubeczki — to nasz warsztat do stworzenia postaci z opowiadań o Panu Kuleczce.

Głośne czytanie z Pauline i Kathrin. Kto powiedział, że wolontariuszki z Francji i Austrii nie mogą pięknie czytać polskim dzieciom?
Prześlij komentarz