sobota, 29 grudnia 2012

Cztery pory roku

    Dziś (29. grudnia 2012 r.) w naszej bibliotece odbyły się zajęcia adresowane do najmłodszych czytelników. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji obchodzenia Sylwestra i Nowego Roku, a także podział roku na cztery pory. 
   Co prawda, z naszego zaproszenia skorzystała tylko czteroletnia Ada, lecz nie zniechęciło to nas do wspólnej zabawy. Dziewczynka z cierpliwością i żywym zainteresowaniem dyskutowała na temat nadchodzącego roku i bez problemu rozwiązała karty pracy dotyczące pór roku. Następnie wspólnie przeczytaliśmy książkę Kubuś Puchatek poznaje cztery pory roku. Ada utrwaliła uzyskaną wiedzę poprzez zabawy ruchowe, wcielając się kolejno w bociana, kwiatka, drzewo i śnieżynkę.
   Kolejna część spotkania z naszą małą dzielną czytelniczką nawiązywała tematycznie do nadchodzącego Sylwestra. Dziewczynka wysłuchała wierszyka o baloniku. Po lekturze uczestniczyła w zabawach, w których rolę główną odgrywał balon. Na koniec z równą ochotą przyozdobiła swego "towarzysza" według własnego pomysłu.
  Dziękujemy serdecznie Adzie za wyśmienitą zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia!
Prześlij komentarz