środa, 27 kwietnia 2016

Ahoj przygodo, czyli trzynastkowe podróże małe i duże...

W sobotę, w dniu Światowego Dnia Książki spotkaliśmy się z dziećmi z Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych, by poznać jednego z kultowych postaci literackich oraz bajek lat 80, wykreowaną i stworzoną przez Václava Čtvrtka, a mianowicie rozbójnika Rumcajsa.
Rumcajs wraz z Hanką oprowadzili nas uliczkami Pragi, pokazując najważniejsze zabytki. Następnie dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga Czech, która jest bardzo podobna do naszej polskiej, a także, że pieniądze, którymi się płaci w Czechach to korona czeska i halerze. Dzięki spotkaniu wiemy, że to właśnie w Czechach produkuje się samochody marki Skoda. Na zajęciach nauczyliśmy się podstawowych kroków do polki. Po krótkiej zabawie dzieci wysłuchały opowiadania o tym "Jak Rumcajs umieścił na niebie tęczę".
Na warsztatach plastycznych dzieci wykonały chmurkę z tęczą przy wykorzystaniu papierowych talerzyków i kolorowego papieru.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć. Kolejne spotkanie Klubu Trzynastkowych Moli Książkowych odbędzie się w sobotę, 14 maja.
Prześlij komentarz