piątek, 9 września 2016

KOSMICZNY PIKNIK


Rozpoczął się już rok szkolny, ale my jeszcze wspominamy wakacje. Jak co roku pożegnanie lata wraz z filią nr 5 i 6 zorganizowałyśmy w Parku Jordanowskim między Jarotami a Nagórkami. Dzięki pięknej pogodzie nasza podróż w kosmos udała się znakomicie. Jednak zanim rozpoczęliśmy tą niesamowitą przygodę mieliśmy okazję poznać autorkę książki pt. "Tajemnica zaginionej kotki" panią Beatę Sarnowską, która w pokrótce opowiedziała nam o książce, a także wylosowała nagrody wśród dzieci biorących udział w grze bibliotecznej zorganizowanej w filii nr 6.

Po spotkaniu z autorką przyszedł czas na zabawę. Zaczęliśmy od ubrania się w specjalne kombinezony, dzięki którym bezpiecznie mogliśmy udać się w kosmos. Gdy nasza rakieta wystartowała przyszedł czas na zmierzenie się w kosmicznych konkurencjach. Drużyny Gwiazdek i Planet doskonale sobie radziły w wcale niełatwych konkurencjach. Było karmienie kosmonauty, wyścigi rakiet oraz szukanie ufoludków. Dzieci mogły się również wykazać wiedzą odgadując kosmiczne zagadki, czy też sprawdzić swoje sportowe umiejętności w kosmicznym torze przeszkód oraz w rzucie do celu statkiem kosmicznym. Po deszczu meteorytów odbył się pokaz UFOmody, w której mogliśmy zobaczyć bardzo pomysłowe przebrania wykonane z papieru oraz folii aluminiowej. Na naszym pikniku nie zabrakło także stanowiska, na którym każde z dzieci mogło sobie zrobić UFOopaskę. Na zakończenie nadszedł czas na bitwę balonową między dwoma drużynami: Gwiazdek i Planet. Kto wygrał? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że był remis. Tak właśnie pożegnaliśmy wakacje.

Ponadto chcielibyśmy serdecznie podziękować dziennikarzom z Telewizji Olsztyn, którzy pięknie zapraszali na nasz rodzinny piknik (zapowiedź pikniku można obejrzeć TU) oraz wykonali piękną relację z imprezy (można ją obejrzeć TU). Dziękujemy również redaktorom z portalu Olsztyn24, którzy wykonali  zdjęcia (galeria zdjęć), a także naszemu wyjątkowemu gościowi za spotkanie autorskie, pani Beacie Sarnowskiej.

Do zobaczenia w bibliotece!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.
Prześlij komentarz