czwartek, 23 kwietnia 2009

Kosmiczna Majówka

Zapraszamy do udziału w Kosmicznej Majówce. Piknik organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie "Równi w Europie" odbędzie się w dniach 16-17 maja na parkingu przy Planecie 11.

Zapowiada się wspaniała zabawa, a w majówkowych konkursach do wygrania będą atrakcyjne nagrody (m. in. odtwarzacze MP4, książki, bilety do Planetarium oraz roczne abonamenty do olsztyńskich bibliotek multimedialnych).
*****************************
Dzieci i dorosłych zachęcamy także do uczestniczenia w warsztatach plastycznych odbywających się w naszej bibliotece, podczas których wspólnie wykonamy projekty konkursowe oraz stroje na wielki pokaz mody kosmicznej.

Czwartek, 7 maja 2009, godz. 15.30
Budujemy statek kosmiczny
Do udziału w zajęciach zapraszamy trzyosobowe grupy. Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:
  • 5-8 lat
  • 9-13 lat
  • 14-19 lat,
dlatego prosimy, aby drużyny chcące wystawić swój projekt w konkursie podczas Kosmicznej Majówki (17 maja) były odpowiednio dobrane wiekiem. Biblioteka zapewni materiały potrzebne do pracy. Grupy mogą także przygotować swój model statku kosmicznego w domu i zgłosić się do konkursu indywidualnie do 11 maja. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Wtorek, 12 maja 2009, godz. 16.00
Projektujemy kosmiczne kreacje
Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Mile widziane będą rodziny: rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwo. Biblioteka zapewni materiały potrzebne do przygotowania pracy. Pokaz mody kosmicznej odbędzie się 17 maja podczas Kosmicznej Majówki. Nie będzie miał charakteru konkursowego, ale wszyscy jego uczestnicy otrzymają upominki (bilety do Planetarium, książkę oraz słodycze).
*****************************
Wszystkie rodziny (bez względu na wiek oraz liczbę członków) zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem konkursu na kosmiczne opowiadanie. Szczegóły znajdą Państwo tutaj.
*****************************
Regulamin Quizu Astronomicznego "Dziwy i Tajemnice Wszechświata" dla dzieci w wieku 8-12 lat znajduje się tutaj.
Prześlij komentarz