wtorek, 26 listopada 2013

Najmłodsi w bibliotece

           Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak istotna jest czynność czytania w rozwoju małego człowieka. Dziś nie będzie inaczej :). Nadal sądzimy, że jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami. Zachęcamy do czytania nie tylko przedszkolakom, ale również tym młodszym dzieciom. Wielu uważa to za przesadę, jednak my twierdzimy, że książka jest dobra nawet dla rocznego malca! Przecież nie chodzi tu o to, aby dziecko rozumiało czytane treści, ale o wyrobienie nawyku czytania oraz wychowanie w miłości do książek. W miarę upływu czasu, należy dobierać lektury, które stają się pretekstem do rozmowy na temat otaczającego świata.Właśnie w ten sposób przygotowywane są spotkania w naszej bibliotece z najmłodszymi czytelnikami. Uważamy, że książka może posłużyć nam w poruszaniu czasem trudnych kwestii z maluchami.
          W ubiegłym tygodniu, dokładnie 20 listopada, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka i w związku z tym Trzynastkę odwiedziły dzieci z Przedszkola "Patryk" w Olsztynie. Spotkanie miało na celu uświadomienie przedszkolakom, że każda, nawet najmniejsza istotka ludzka, ma swoje prawa i to jest naprawdę ważna sprawa! 


           Ponadto w sobotę rozpoczął się nowy cykl zajęć pt. W krainie baśni adresowany do najmłodszych czytelników Trzynastki. Wspólne czytanie najpopularniejszych baśni, wykorzystując elementy bajkoterapii, pomoże maluchom w przezwyciężeniu leków oraz w zrozumieniu otaczającego świata. Kolejne zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę (30 listopada) o godz. 11:30. ZAPRASZAMY!


Prześlij komentarz