wtorek, 19 listopada 2013

Olsztyńska Literacka Gra Miejska

      Miasto powoli otulało się wieczorną mgłą, gotowe na przyjście nocy. Kamienne uliczki Starego Olsztyna w ciszy znosiły taniec nieposłusznych jesiennych liści. Wydawałoby się, że nic nie przeszkodzi nadchodzącej Pani Nocy... A jednak początkowo nieśmiałe kroki coraz głośniej odbijały się od dopiero co opustoszałych ulic. 

      To uczestnicy Literackiej Gry Miejskiej wyruszyli na poszukiwanie tajemniczych słów, ukrytych w jesiennym Olsztynie. Zaopatrzeni w karty gracza, odwiedzali wyznaczone punkty, losowali magiczne słowa, aby stworzyć własną kryminalną opowieść. I tu zaczyna się prawdziwa gratka dla czytelników żądnych wrażeń. Otóż w trzech różnych miejscach czekali na graczy olsztyńscy pisarze: Tomasz Białkowski, Mariusz Sieniewicz oraz Paweł Jaszczuk!


     To było niesamowite przeżycie! Tak na dobrą sprawę, to kiedy można sobie tak po prostu usiąść i porozmawiać z twórcami, o których tylko się czytało? No właśnie... Najciekawsze pytania były nagradzane książkami z dedykacją.       Jednak najlepsze dopiero przed nami. Wszystkie opowiadania zostaną przeczytane przez naszych olsztyńskich pisarzy. Najciekawsze trafią do antologii, która zostanie wydana w formie elektronicznej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie.
     Czy nadal musimy Cię zachęcać do wzięcia udziału w zabawie? Gra potrwa do 16 grudnia. Nie czekaj, idź do Planety 11 po kartę gracza, uwolnij swoją wyobraźnię i pisz!
Prześlij komentarz