poniedziałek, 18 stycznia 2016

Kolorowy ogród Zoe


W sobotę Trzynastka przybrała tęczowe barwy, a to wszystko za sprawą ogrodu Zoe, do którego udaliśmy się na naszą literacką wyprawę. Spotkaliśmy tam gadającą papugę, kameleona, świnkę morską, żółwia i oczywiście psa Groszka - wiernego przyjaciela Zoe. 

A kim jest Zoe? To nasza nowa koleżanka, bohaterka książek dla najmłodszych z serii Zoe i Groszek. Dzieci od początku polubiły małą, ciekawską dziewczynkę, która wraz ze swoim pupilem Groszkiem odkrywa nieznane obszary dziecięcego świata. Lektura książki Cześć, Oskar! okazała się świetną okazją do odwiedzenia dwóch popularnych ogrodów zoologicznych w Polsce - najstarszego we Wrocławiu i największego w Gdańsku. Podczas tej wirtualnej podróży dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o zoo oraz przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w obecności egzotycznych zwierząt. A na warsztatach plastycznych w naszej trzynastkowej czytelni wykonaliśmy kolorowe papugi, które bardzo przypadły do gustu naszym najmłodszym czytelnikom.

Dziękujemy maluchom za odwiedziny, wspólną zabawę i literackie przygody. Przygotowaliśmy dla Was fotorelację z sobotnich zajęć, zapraszamy do oglądania. :)

 
Trzynastkowy Klub Moli Książkowych 

Prześlij komentarz