środa, 3 lutego 2016

Z wizytą u Wesołego Ryjka i na Wyspie Skrzatów - ferie w Trzynastce


Biblioteka to taka magiczna kraina, która w jednej chwili może przenieść nas ze świata dobrze nam znanego do niezwykłego miejsca pełnego skrzatów, tęczowych kolorów i świńskich ryjków, które uśmiechają się do nas od ucha do ucha. Wystarczy otworzyć drzwi, i nie tylko te prowadzące do pomieszczenia pełnego regałów z grubymi tomiszczami, ale drzwi książek. To właśnie one poprowadzą nas ścieżką usłaną ze słów w inny, cudowny świat. 

Maluchy odwiedzające Trzynastkę z chęcią wybierają się z nami w literackie podróże. Uwielbiają te nasze wyprawy, które zawsze prowadzą nas w zakamarki baśniowej krainy. I tak w sobotę zabraliśmy naszych najmłodszych czytelników do domu Wesołego Ryjka, który tłumaczył im na czym polega ciepło domowego ogniska. Wczoraj zaś odwiedziliśmy Zieloną Wyspę, na której królują skrzaty, św. Patryk i łąki pełne koniczyny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z bibliotecznych zajęć oraz przypominamy, że ostatnie spotkanie podczas tegorocznych ferii odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11:30.Wesoły Ryjek wyrusza na Wyspę Domowego Ogniska
Jaki kolor ma Wyspa Skrzatów?Prześlij komentarz